Sevgililer Günü hediyeniz "panda" olabilir!

Sevgililer Günü hediyeniz 'panda' olabilir!
Yayınlanma Tarihi: 08.02.2014 13:49 | Değiştirme Tarihi: 08.02.2014 13:34

Sevgililer Günü hediyeniz "panda" olsun WWF-Türkiye'nin nesli tehlike altındaki türlerin korunması amacıyla yürüttüğü "evlat edinme kampanyası"na katılarak, sevgiliye 14 Şubat'ta kalıcı ve farklı bir hediye sunulabilir. Sevgililer Günü hediyeniz "panda" olsun WWF-Türkiye'nin nesli tehlike altındaki türlerin korunması amacıyla yürüttüğü "evlat edinme kampanyası"na katılarak, sevgiliye 14 Şubat'ta kalıcı ve farklı bir hediye sunulabilir.

WWF-Türkiye'den yapılan açıklamada, vakfın, yaşam tarzı ve tüketim alışkanlıklarının doğa üzerindeki baskısını azaltmak için çalıştığı belirtildi.

Nesli tehlike altındaki türlerin korunmasına yönelik evlat edinme kampanyası yürütüldüğü kaydedilen açıklamada, 15, 35 ve 75 liralık bağışlarla deniz kaplumbağası, yunus, saz kedisi, orfoz, turna, panda, kutup ayısı ve kaplanın evlat edinilebileceği bildirildi.

Açıklamada, görüşlerine yer verilen WWF-Türkiye Genel Müdürü Tolga Baştak, günümüzde türlerin doğal süreçlerden çok daha hızlı şekilde kaybedildiğini ifade etti.

Dünyada ve Türkiye'de türlerin karşı karşıya olduğu tehditlerin benzerlik gösterdiğini belirten Baştak, şunları kaydetti:

"Doğal yaşam alanlarının kaybı, iklim değişikliği, kirlilik, aşırı ve yasadışı avcılıkla ticaret başlıca sorunlar arasında yer alıyor. Bu türlerin yaşaması koruma çalışmalarının devamlılığına bağlı. Doğaseverler, evlat edinme kampanyamıza destek olarak tüm bu çabalara anlamlı bir katkı sağlamış oluyor."

Survivor 2019 29.bölüm tanıtımı

Survivor Türkiye Yunanistan’da bugün eleme heyecanı yaşanacak. 19 mart 2019 Survivor’da kim elenecek? Sorusu merak konusu olurken, Survivor Türkiye Yunanistan’ın 29.bölüm tanıtım fragmanı yayınlandı. 29.bölümde neler olacak?

Survivor 2019'da 'Siyah mı beyaz mı?' oyununu kim kazandı?

Survivor Türkiye Yunanistan'da 18 mart pazartesi günü 'Siyah mı beyaz mı?' oyunu oynandı. Araba ödülünü kazanmak için Dimitra'nın takımı 'Siyah mı beyaz mı?' oyununa kaldı. Peki, otomobili kim kazandı?

Survivor 2019’da araba ödülünü kim kazandı?

Survivor Türkiye Yunanistan’da 28.bölümde yarışmacılar araba için mücadele etti. Araba ödülü tüm yarışmacının istediği bir ödül. Peki, Survivor Türkiye Yunanistan’da araba ödülünü kim kazandı? Arabayı hangi yarışmacı aldı?

Survivor 2019 28.bölüm ödül oyununu kim kazandı?

Survivor 2019’un 28.bölümünde ödül oyununda Türk ve Yunan takımı karşı karşıya geldi. Peki, ödül oyununu kim kazandı? Oyun öncesinde birer tane ödül kekinden tadan yarışmacılar oyuna moralle başladı.