Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Sevgi Seli Engelliler Derneği’nden İşaret Dili Eğitimi

Sevgi Seli Engelliler Derneği’nden İşaret Dili Eğitimi

İstanbul’un Ataşehir ilçesinde 2002 yılından bu yana hizmet vermekte olan Sevgi Seli Engelliler Derneği, akademik eğitim hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

01.12.2016 15:43

Birçok yenilikçi projeye imza atan Sevgi Seli Derneği, çevre halkının yoğun isteği doğrultusunda Ataşehir Halk Eğitim Müdürlüğü desteği ile 3 gruptan oluşan işaret dili eğitim projesini hayata geçirdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Derneğin Genel Başkanı Sn. Fahri Kol “Ülkemizde engelliler birçok sorunla karşı karşıya kalmaktadır.Bu sorunlara çözüm üretmek bizlerin boynunun borcudur” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “İşitme engelli vatandaşlarımızın istihdam alanlarında karşılaştıkları iletişim sorunlarının takipçisiyiz. Bu iletişim sorunları işitme engelli arkadaşlarımızı mağdur etmektedir. Bu sorunlara bir nebze çözüm sunmak amacıyla ilerleyen tarihlerde kurumların insan kaynakları departmanlarında en az bir kişiye işaret dilini öğretmeyi hedefliyoruz. Projeye destek veren Ataşehir Kaymakamı Sn. Zafer Karamehmetoğlu Bey’e, Halk Eğitim Müdürü Sn. Ali Savaş Bey’e ve işaret dili eğitmeni Sn. Nadide Özlük hocamıza teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Detaylı bilgiyi http://ssed.org.tr/ adresinde bulabilirsiniz.

Yorumlar | 0
üye profil