Seren Serengil'in sağlık durumuyla ilgili son gelişmeleri doktoru açıkladı: Bunu yapmasaydık kaybedebilirdik

Dumping sendromu'yla mücadele eden Seren Serengil'in durumu gittikçe kötüleşmişti. 43,5 kiloya kadar düşen Seren Serengil yaptırdığı zayıflama ameliyatları yüzünden ölümle yüz yüze gelmişti. Seren Serengil'in  sağlık durumuyla ilgili son gelişmeleri doktoru anlattı. Edinilen son dakika bilgilerine göre  "Çok riskli bir ameliyattı" diyen Doktor Alper Çelik açıklamasında "Bunu yapmasaydık Seren Hanım'ı kaybedebilirdik" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 20.12.2021 13:14
Değiştirme Tarihi: 20.12.2021 13:16
Seren Serengil'in sağlık durumuyla ilgili son gelişmeleri doktoru açıkladı: Bunu yapmasaydık kaybedebilirdik

'Dumping sendromu'yla mücadele eden Seren Serengil, karaciğer, pankreas ve böbreklerinin iflas etmek üzere olduğunu söylemişti. 2016'da midesinden ameliyat olan ardından da hızla kilo vermeye başlayan Seren Serengil riskli bir ameliyat olmak zorunda kalmıştı.

Düzeltme ameliyatı olan Seren Serengil'in sağlık durumunu doktoru açıkladı. "Çok riskli bir ameliyattı" diyen Doktor Alper Çelik açıklamasında "Bunu yapmasaydık Seren Hanım'ı kaybedebilirdik" dedi.

"ALT MİDEYİ BULAMADIK"

Seren Serengil'in doktoru açıklamasında şunları söyledi: "Çok riskli bir yolculuk oldu. Aynı bölgeden defalarca kez ameliyat olmuştu. Bünyesi çok zayıf düşmüştü. Karnın içinde yapışıklıklar vardı. Önce içeride ne olup bittiğini anladık. İçerideki yapışıklıkları temizledikten sonra ince bağırsakların büyük bölümünün devre dışı bırakıldığını anladık. Ve üst mide ile ince bağırsak arasında bağlantı yapılmış alt mideyi bulup bağlantı yapılacaktı. Ama alt mideyi bulamadık. Kendimize has teknikle devre dışı bırakılmış ince bağırsakları sindirime geri kazandırdık. Bu sayede rahatlayacak hastamız birkaç ay içinde."

Doktor Alper Çelik konuşmasında "Yapmak zorundaydık. Yapmasaydık Seren hanımı kaybedebilirdik" dedi.

İlgili Sayfalar: Playlist