Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
20 yıl hapsi isteniyordu beraat etti

20 yıl hapsi isteniyordu beraat etti

Türk Malı, Nuri, Yılan Hikayesi, Dedektif Memoli ve Türk'ün Uzayla İmtihanı gibi dizilerin yönetmeni Tayfun Güneyer hakkında 6 yıl 5 aydan 20 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

04.03.2014 03:09

Güneyer, yönetmenliğini yaptığı Türk'ün Uzayla İmtihanı dizisinde de oynattığı sevgilisi F.Ç. ve arkadaşı G. A.'yı dövmekle suçlanıyordu. Tayfun Güneyer, kadınların şikayetten vazgeçmesi üzerine ilk duruşmada beraat etti.

RESTORANDA DAYAKİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre Güneyer, 17 Eylül 2013'te sevgilisi F. Ç.'nin bir arkadaşıyla yemek yediği restorana giderek elindeki telefonu gösterip, "Bana mesaj geldi, sen beni aldatıyormuşsun" diyerek bağırmaya başladı. F.Ç. ile tartışmasına başlayan Güneyer, öfkesine hakim olamayarak sevgilisini darp etmeye başladı. Müşterilerin gözleri önünde sevgilisini tartaklayan Güneyer, görevlilerin araya girmesi ile restorandan ayrıldı. TEHDİT İDDİASIYaşadığı olaydan sonra arkadaşı ile mekandan ayrılan F.Ç., yine arkadaşıyla birlikte kendi evine gitti. Aradan bir süre geçtikten sonra Tayfun Güneyer bu kez sevgilisinin evine geldi. Gece saat 21.00'da gittiği evin kapısını yumruklayıp, "Sana aldığım yüzüğü ver" diyerek zorla eve girmeye çalıştı. Evin kapısını zorlayarak içeri girdiği iddia edilen Güneyer, sevgilisini yere yatırdıİddianameye göre Güneyer, sevgilisini yere yatırmakla yetinmeyip boğazını sıktı ve "Bu iş burada bitmeyecek. Seni öldüreceğim" şeklinde tehditte bulundu. Güneyer, araya giren F.Ç.nin kız arkadaşı G.A.'nin yüzüne vurduğu yumruk ile genç kadının yere yığılmasına neden oldu. 20 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİOlay sonrası F.Ç. ve G. A. önce hastaneye ardından da savcılığın yolunu tuttular. Hastaneden "Travmatik bulgu bulunmayacak şekilde yaralama" raporu alan iki genç kadın, gittikleri İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nda ünlü yönetmen Tayfun Güneyer'den şikayetçi oldular.Soruşturma sonucu hakkında dava açılan Tayfun Güneyer'in "Konut dokunulmazlığını ihlal", "Kasten yaralama", "Hakaret", "Tehdit" ve "Mala Zarar verme" suçlarını işlediğini belirtti. Savcılık, Güneyer'in 6 yıl 5 aydan, 20 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasını talep etti. BERAAT ETTİDavanın ilk duruşması Çağlayan Adalet Sarayı'ndaki 10. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Güneyer, F.Ç. ve arkadaşının şikayetlerinden vazgeçmesi üzerine hakkında "Konut dokunulmazlığını ihlal", "Kasten yaralama", "Mala zarar verme" ve "Hakaret" suçlamasıyla açılan davadan ilk duruşmada beraat etti. Güneyer, kamu davası niteliğindeki "Tehdit" suçundan da, "Suçun vasıfları oluşmdığı gerekçesi" ile beraat etti
Yorumlar | 0
üye profil