Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İki ateş arasında kalınca böye kaçtılar!

İki ateş arasında kalınca böye kaçtılar!

Şemdinli’de güvenlik güçleriyle PKK arasında çok şiddetli çatışmalar yaşandı. İki ateş arasında kalan bölge halkı, çatışmalardan böyle kaçtı.

19.08.2015 09:42

Şemdinli’de güvenlik güçleriyle PKK arasında çok şiddetli çatışmalar yaşandı. İki ateş arasında kalan bölge halkı, çatışmalardan böyle kaçtı.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde güvenlik güçleri PKK’lılara karşı operasyon başlattı. Şemdinli-Yüksekova karayolunda hendek kazıp ulaşımı engelleyen PKK’lılara karşı yapılan operasyona kobra helikopterler de hava desteği verdi. Güvenlik güçleriyle PKK’lılar arsında zaman zaman sıcak temas sağlanırken, silah sesleri yerleşim yerlerinden de duyuldu. Birçok eve roket ve mermi isabet ettiği öğrenildi. Dumanların yükseldiği ilçede, çatışmaya dışarıda yakalanan vatandaşlar derhal kaçarak evlerine sığındı. Bölge halkının gün boyu dışarı çıkamadığı ifade edildi. İlçeye giriş ve çıkışlar yasaklanırken, tüm işyerlerinin kapalı olduğu, GSM operatörlerinin de çalışmadığı kaydedildi.

2 asker yaralandı

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde Şemdinli’deki çatışmalarda 2 askerin yaralandığını bildirdi.

Açıklamada, 15 Ağustos 2015’te kazılarak ve barikatlar kurularak kapatılan Şemdinli-Yüksekova karayolunun açılması amacıyla, 18 Ağustos 2015’te saat 02.00’da bölgedeki birliklerin operasyon başlattığı belirtilerek, “Saat 10.47’de Şemdinli Altınsu bölgesinde açılan ateş sonucu 2 kahraman personelimiz yaralanmıştır. Bölgeye taarruz helikopter kolu, insanlı keşif uçağı sevk edilmiş, karadan ve havadan takviye birlikler ile diğer teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla operasyonlara devam edilmektedir” denildi.

Ağrı ve Göle’de ‘özel güvenlik’

PKK’nın yuvalandığı Ağrı ve Tendürek dağları, Ağrı Valiliği tarafından ikinci kez ’özel güvenlik bölgesi’ ilan edildi. Ağrı Valiliği, artan terör olaylarının ardından 2 Ağustos günü, Ağrı ile Tendürek Dağı’nı 15 gün süreyle ’Geçici askeri güvenlik bölgesi’ ilan ederek sivillere yasaklamıştı. Ardahan Valiliği de terör örgütü PKK’nın yol kesme eylemleri yaptığı Göle ilçesinde koordinatları açıklanan 24 ayrı noktayı, 15 gün süreyle ’Özel güvenlik bölgesi’ ilan etti.

Yorumlar | 0
üye profil