Şemdinli'de 5 asker şehit oldu

Şemdinli'de 5 asker şehit oldu

Hakkari Şemdinli'deki çatışmada 5 asker şehit oldu, 6 asker yaralandı. 21 asker yaralandı.Türk Silahlı Kuvvetleri, Çukurca'da 100'den fazla PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Hakkari’ nin Şemdinli ilçesi’nde yol güvenliğini sağlayan askerlerle PKK’lılar arasında çıkan çatışmada 5 asker şehit oldu. 6 asker yaralandı. Teröristlerin yakalanarak etkisiz hale getirilmesi için operasyonlara devam ediliyor.

Şemdinli’nin Aktütün bölgesinde yol güvenliği sağlayan güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında öğlen saatlerinde çatışma çıktı. Pusu kuran teröristlerin açtığı ilk ateşle 5 asker şehit oldu, 6 asker yaralandı. Helikopterle Fatih Kışlası’na getirilen yaralılar buradan ambulanslarla Hakkari Devlet Hastanesi’ne götürülün tedaviye alındı. PKK’lı teröristlerle çatışmanın çıktığı bölgeye helikopterlerle takviye birlik sevk edilerek operasyon başlatıldı.

TSK'dan açıklama

Hakkari Valiliği il genelinde sürdürülen operasyonlarda 104 PKK’ lının etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Türk Silahlı Kuvetleri'nde yapılan açıklamada Hakkari'de 7 askerin şehit olduğu, 21 askerin yaralandığı bildirildi. Açıkmaya göre yapılan telsiz dinlemelerine göre 100'ün üzerinde terörist etkisiz hale getirildi. Ölü ve yaralı teröristlerin çoğunun takviyeye gelen gruplarca Irak'ın kuzeyine götürüldüğü kaydedildi.

Hakkari valiliği'nden açıklama

Hakkari Valiliği ise il genelinde sürdürülen operasyonlarda 104 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada, operasyonların karadan ve havadan kararlılıkla sürdürüldüğü belirtildi. Valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi: "Bizzat generallerimizin yerinden sevk ve idaresinde gerçekleştirilen kapsamlı operasyonlarda 03.09.2016 günü 104 terörist etkisiz hale getirilmekle birlikte arama, tarama ve devam eden çatışmalar sonucu sayının daha da artacağı değerlendirilmektedir. Bu büyük ve her türlü takdire layık olan yok etme harekâtı karadan ve havadan bütün imkânlar kullanılarak icra edilmekte olup kesin sonuç alınıncaya kadar devam edecektir. Ancak coğrafi şartlar ve çatışmaların şiddeti dolayısı ile maalesef şehitler de verilmektedir. En az kayıpla sonuca ulaşılabilmesi için komuta kadememiz her türlü tedbiri planlamakta ve yerine getirmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Şemdinli kırsalında patlama: 3 yaralı

Hakkari’nin Şemdinli ilçesi kırsalında mayın patlaması sonucu yaralanan 3 asker Hakkari Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesi kırsalında mayın patlaması sonucu yaralanan 3 asker Hakkari Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.Edinilen bilgiye göre, olay, akşam saatlerinde Şemdinli ilçesi kırsalında meydana geldi.

Zırhlı aracın geçişi esnasında PKK mensupları tarafından yola döşenen mayının patlaması soncu 3 asker yaralandı.Yaralı askerler helikopterlerle Hakkari’ye getirildi. Hakkari Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan askerlerin birinin durumunun ağır olduğu belirtildi. Bölgede operasyon başlatıldığı öğrenildi.

3 asker de sabah şehit olmuştu

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde de birkaç gündür PKK'lılarla çatışma sürüyor. Çukurca'da bugün sabah 06.45 sıralarında çıkan çatışmada da üç asker şehit olmuş, üçü ağır 20 asker yaralanmıştı.

Hakkari'de bir günde şehit düşen asker sayısı 8'e çıktı.

Görüntülenme : 3698 Güncelleme Tarihi: 03/09/2016 22:30:45
Yayınlanma Tarihi: 03/09/2016 17:11:55

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin