Selcen Gür'den emeklilik açıklaması

Bireysel Emeklilik Sigortası (BES) satan Emeklilik şirketleri artık bireysel emeklilik ile birlikte hayat, sağlık, ferdi kaza ve seyahat sağlık ürünlerini de satabilecekler. 

Yayınlanma Tarihi: 03.12.2021 12:23
Değiştirme Tarihi: 03.12.2021 12:23
Selcen Gür'den emeklilik açıklaması

Bütünleşik BES adı verilen bu paket ürünün sektör için önemli bir fırsat olduğunu belirten Selcen Gür mevcut durumda bu ürünlerin ancak ayrı ayrı satın alınabilindiğini ifade ederek ‘Bundan böyle isteyenler emeklilik şirketinden hem BES planı hem de özel sağlık sigortasını kapsayan tek bir ürün alabilecekler. Bütünleşik nitelikli bu ürünle birlikte aynı zamanda hayat sigortası da yaptırılabildiği için kişinin vefatı halinde yakınları hem tazminat alabilecek hem de BES’teki birikimlerini alabilecekler’ dedi.

Bugüne kadar ayrı ayrı ürünler halinde satılan özel veya tamamlayıcı sağlık sigortası, BES, hayat ve ferdi kaza sigortalarının bir arada satılabilecek olmasının sigortalılar için avantaj olduğu kadar sigorta pastasını büyütmek için de önemli bir adım olduğunu ifade eden Gür, ‘Pandemi hepimize sağlığımızın ve geleceğimiz için tasarruf yapabilmenin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha hatırlattı. Pandemi döneminde tamamlayıcı sağlık sigortasında yüzde 60 oranında bir büyüme yaşandı’ diyerek TSS’deki (tamamlayıcı sağlık sigortası) büyümeye de dikkat çekti. 

18 yaşın altına BES yapılmaya başlanmasıyla birlikte kısa bir süre içinde 18 yaş altı 50 bin kişinin sisteme dahil olduğunu ifade eden Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği Başkanı Selcen Gür ‘bütünleşik’ BES ürününün sağladığı diğer avantajlara da değindi: ‘Bütünleşik BES’i tercih edenler BES, sağlık ve hayat poliçelerine bir arada sahip olmanın yanı sıra indirimli olarak check-up yaptırabilecek, göz muayenesi olabilecek, diş röntgeni çektirebilecek, ambulans hizmeti ve tıbbi danışmanlık alabilecekler.’ 

İlgili Sayfalar: Playlist