Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Hastaneden çıkıp şehit arkadaşlarını uğurladılar

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Serdar Denizer'in cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketine uğurlandı.

24.12.2015 11:41

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Serdar Denizer'in cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketine uğurlandı. Törene, aynı saldırıda yaralanan 4 asker de katıldı

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki terör saldırısında  şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Serdar Denizer için Diyarbakır'da tören  düzenlendi.

Diyarbakır Asker Hastanesi bahçesindeki törende hastane morgundan  alınan şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, katafalka konuldu, öz geçmişi okundu  ve dua edildi.

Vali Hüseyin Aksoy, Muharip Hava Kuvvet Komutan Yardımcısı Korgeneral  Ziya Cemal Kadıoğlu, Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, 16. Mekanize  Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan  Solmaz ve bazı kurum müdürlerinin de katıldığı törenin ardından şehit Denizer'in  cenazesi, memleketi Manisa'ya uğurlandı.

Denizer'in şehit olduğu saldırıda yaralanan 4 askerde cenaze törenine  katıldı. Askerlerden biri tekerlekli sandalye ile alana getirildi.

Sur ilçesindeki operasyonlarda dün teröristlerce yerleştirilen el  yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 6 asker yaralanmış, hastanede tedavi  altına alınan yaralılardan Jandarma Uzman Çavuş Serdar Denizer müdahaleye rağmen  şehit düşmüştü.

Yorumlar | 0
üye profil