Şehit Uzman Çavuş Demirci'nin yürek yakan vasiyeti ortaya çıktı

Bitlis'in Tatvan ilçesinde düşen askeri helikopterde bulunan ve şehit olan Uzman Çavuş Tolga Demirci'nin vasiyeti ortaya çıktı. Şehit Tolga Demirci, ailesine, şehit olması durumunda babasının Kayseri'deki mezarının yanına defnedilmeyi vasiyet ettiği belirtildi. 

Yayınlanma Tarihi: 05.03.2021 14:09
Değiştirme Tarihi: 05.03.2021 14:09
Şehit Uzman Çavuş Demirci'nin yürek yakan vasiyeti ortaya çıktı

Bitlis'in Tatvan ilçesinde şehit olan 11 asker arasında yer alan Uzman Çavuş Tolga Demirci'nin İzmir'in Gaziemir ilçesi Dokuz Eylül Mahallesi'nde yaşayan ailesinin evi ve bulunduğu sokak Türk bayrakları ile donatıldı. Bekar olan şehidin yakınları acı haber ile yıkıldı.

Şehidin annesi ve kız kardeşi, cenaze için memleketleri Kayseri'ye giderken, ailenin komşusu Hüseyin Akyüz, "Şehidimiz, aslen Kayseriliydi ama burada annesi ve kız kardeşiyle yaşıyordu. 2 yıldır bu apartmanda oturuyorlardı. Esas görev yeri İzmir ancak Bingöl'e geçici görevle gitmişti. En son 3- 4 gün önce geldiğinde görüştüğümüzde, 'Göreve gidiyorum Hüseyin amca' dedi. Ben de 'Oğlum güle güle git, güle güle gel' dedim. Ara ara böyle görevlere gittiği olurdu. Babası çok önceden vefat etmiş. Şehidimiz, çok candan bir insandı. Kimseyi kırmazdı. Şehadet haberini aldığımızda yıkıldık. Ailesine, 'Şehit olursam beni babamın yanına gömün' diye vasiyet etmiş. Onlar da oraya gittiler" dedi.

Emine Yaver de “Çok üzüldük, acı haberi alınca beynimizden vurulmuşa döndük. Söylenecek bir şey yok, vatan sağ olsun" diye konuştu.

Solmaz Gökçen ise şehidi en son 2 gün önce gördüğünü ifade ederek, "Şehadet haberini öğrenince şok olduk. Oğlum da asker olduğu için çok etkilendim, kötü oldum" dedi.
Kaynak: DHA