Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Şehit polisler memleketlerinde son yolculuğuna uğurlandı

Önceki gün Beşiktaş'ta meydana gelen iki patlamada şehit olan polisler memleketlerinde sonsuzluğa uğurlandı.

12.12.2016 13:31

İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan Komiser Yardımcısı Erdem Özçelik (28), Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un da katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Özçelik için Başakşehir Şamlar Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Törene katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, anne Mukaddes ile baba İsmet Özçelik ve yakınlarına taziyelerine iletti.

Kurtulmuş: "Biz birlik oldukça bu milletin yolu açıktır"

Şehit Özçelik için öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından vatandaşlara seslenen Kurtulmuş, birlik ve beraberlik içinde olunması halinde bunun hesabının sorulacağını ve dökülen kanların yerde kalmayacağını dile getirdi.

"Allah yolunda öldürülenlere 'ölüler' demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz" ayetini okuyan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Bundan hiç şüphemiz yok. Erdem kardeşimizin ruhu bugün şu anda aramızda. Böyle mübarek bir günde Cenab-ı Mevla'ya kavuşuyor. Allah onları rahmetiyle bağışlayacak ve inşallah en üstün mükafatları kendi indinde onlara verecektir. Başımız sağolsun. Bu millet nice badireler atlattı. Bunları da atlatacağız. Kimden gelirse gelsin, arkasında kim olursa olsun, hangi hain güçler bunlara destek olursa olsun, hepsinden hesap soracağız, hepsinin burunlarından fitil fitil getirmeyi başaracağız inşallah. Rahmet diliyorum. Birliğimizi, beraberliğimizi kuvvetlendirmemizi diliyorum. Bu bayrak hiçbir şekilde inmeyecek. Bu ezanlar hiçbir şekilde susmayacak. Bu memlekette, Müslüman bir millet olarak hep beraber kıyamete kadar yaşayacağız, düşmanlarımız ne yaparlarsa yapsın. İnşallah biz birlik oldukça bu milletin yolu açıktır."

Şehit Komiser Yardımcısı Erdem Özçelik'in cenazesi, defnedilmek üzere Başakşehir Kayabaşı Mezarlığı'na götürüldü.

Haber ile ilgili metin girin!.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şehidin babasına telefonla başsağlığı diledi

Çevik kuvvet polisi 21 yaşındaki şehit Mustafa Kemal Devrilmez'in naaşı, Yozgat Sarıkaya Devlet Hastanesi morgundan alınarak konvoy eşliğinde Barbaros İlkokulu bahçesine getirildi.

Burada düzenlenen törene, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Vali Kemal Yurtnaç, AK Parti Yozgat Milletvekili Abdülkadir Akgül, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, şehidin silah arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bozdağ, tören öncesi şehidin babası Özbay Devrilmez ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Burada, cenaze namazını İl Müftü Vekili İsmail Karadavut kıldırdı. Bakan Bozdağ, bu sırada da baba Özbay Devrilmez’i yalnız bırakmadı.

Şehidin naaşı daha sonra cenaze nakil aracıyla Köprücek köyündeki babaevine getirildi. Daha sonra köy mezarlığında sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verilen şehidin tabutunun üzerine örtülen Türk bayrağı ve fotoğrafı, Bakan Bozdağ tarafından babasına verildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da mezarlıkta Bakan Bekir Bozdağ'ın telefonundan görüştüğü şehidin babası Özbay Devrilmez'e taziyelerini iletti.

Bekar olan şehidin, Yozgat Polis Meslek Yüksekokulundan mezun olduğu ve yaklaşık 1 yıldır İstanbul’da görev yaptığı öğrenildi.

Şehit polis, İçişleri Bakanı Soylu'nun katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı

Terör saldırısında şehit düşen polis memuru Hamit Şahin, Şahin için öğle vakti Güngören Yeşil Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Cenazeye, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Maliye Bakanı Naci Ağbal, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, askeri yetkililer ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Soylu ve Ağbal, Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra şehidin ailesine başsağlığı diledi. Şehit Şahin'in cenazesi, cenaze namazının ardından Dursunköy Mezarlığında defnedildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Ağabeye asker selamı

Şehit olan çevik kuvvet polisi Adem Serin'in Türk bayrağına sarılı tabutu, Eyüp Sultan Mahallesi'ndeki baba evinde helallik alınmasının ardından Gaziantep Asri Mezarlığı'ndaki Bahaeddin Nakıpoğlu Camisi'ne getirildi. Burada yapılan törene şehidin annesi İsminur, babası Şefik, kardeşleri Tuğba, Emine, Gülnaz ve Ahmet Serin, anneannesi Zekiye, dedesi Ali ve dayısı Ali Yılmaz ve akrabalarının yanı sıra Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören sırasında şehidin göreve ilk başladığında kendisine aldığı yunus timlerinin kıyafetini giyen, gözüne de gözlüklerini takan 6 yaşındaki kardeşi Ahmet, tabutun başında asker selamı verdi. Gözyaşlarını tutamayan çocuğu, dayısı Ali Yılmaz teselli etti. Yılmaz, tabutun başına geçerek, "Allah seni peygamberimize komşu etsin yiğidim." diye ağladı.

Şehidin kız kardeşi Emine gözyaşları içinde "Ağabeyimin bugün düğünü. Patlamanın olduğu saatte biz sana kız istiyorduk." diyerek acısını yanındakilerle paylaştı.

Törende bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ise şehidin yakınlarına ve Türk milletine baş sağılığı diledi.

Şehit polis memuru Serin'in naaşı, Gaziantep Müftü Yardımcısı Şaban Kondi tarafından kıldırılan cenaze namazı ve okunan duaların ardından Gaziantep Asri Mezarlığı'ndaki şehitlikte toprağa verildi.

Şehit polis Düzgün nişan hazırlığı yapıyordu

Konya Beyhekim Devlet Hastanesi morgundan alınan Terör saldırısında şehit olan 29 yaşındaki polis memuru Metin Düzgün'ün Türk bayrağına sarılı naaşı, Bosna Hersek Mahallesi'ndeki baba evine getirildi.

Daha sonra şehidin naaşı Musalla Mezarlığı'ndaki namazgaha getirildi. Şehit Düzgün'ün naaşı, binlerce kişinin katılımıyla kılınan cenaze namazın ardından şehitlikte gözyaşları arasında toprağa verildi.

Törene katılan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, şehidin ailesine başsağlığı dileyerek, taziyelerini iletti.

İlk görev yeri olan İstanbul'da 1,5 yıldır görev yaptığı belirtilen Düzgün'ün yaklaşık 2 hafta önce sözlendiği ve nişan hazırlığı yaptığı öğrenildi.

Şehit polisler Sarıkaya ile Çapat Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı

Şehit olan 30 yaşındaki polis memuru Çetin Sarıkaya'nın naaşı, cenaze namazı için Ankara'nın Elmadağ ilçesindeki Sungur Camisi'ne getirildi.

Sarıkaya'nın naaşı, Elmadağ Sungur Camisi'nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Elmadağ Çamlık Mezarlığı'na defnedildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Mehmet Atıcı son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan polis memuru Mehmet Atıcı, memleketi Adana'nın İmamoğlu ilçesinde toprağa verildi.

Beşiktaş Vodafone Arena yakınlarında önceki gece düzenlenen terör saldırısında şehit olan polislerden 22 yaşındaki Mehmet Atıcı'nın cenazesi, Merkez Sabancı Camisi'ndeki törenin ardından konvoyla İmamoğlu ilçesindeki babaevine götürüldü.

Cenazenin babaevine getirilişi sırasında şehidin yakınları ve komşuları gözyaşı döktü.

Baba ocağından helallik alınmasının ardından cenaze Saygeçit Mahallesi Mezarlığı'na götürüldü.

Buradaki törene, şehidin yakınlarının yanı sıra Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Vali Mahmut Demirtaş, bazı milletvekilleri, kamu kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. 

Kılınan namazın ardından şehidin cenazesi dualar eşliğinde toprağa verildi.

Bakan Yılmaz, şehidin cenazesinin defnedilmesinin ardından tabutuna sarılı Türk bayrağını baba İsmail Atıcı'ya teslim etti.

Bekar olan şehit Mehmet Atıcı, 7 Temmuz 2016'dan bu yana İstanbul'da görev yapıyordu.

Çetin Sarıkaya

Cenaze törenine, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce, AK Parti Ankara milletvekilleri Jülide Sarıeroğlu ve Murat Alparslan, CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, askeri erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bekar olan şehit Çetin Sarıkaya, Eylül 2015'ten bu yana İstanbul'da görev yapıyordu.

Şehit olan polis memuru Yakup Çapat (20) için de  Ankara Karşıyaka Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Çapat'ın naaşı, kılınan cenaze namazının ardından, tekbirler eşliğinde Karşıyaka Polis Şehitliği'ne götürülerek toprağa verildi.

Şehit polis memuru Çapat'ın, geçen yıl mezun olduğu ve bir yıldır İstanbul Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görev yaptığı öğrenildi.

Şehit polis Tanrıkulu bir yıl önce göreve başlamıştı

Şehit polis memuru Hakan Tanrıkulu'nun (21) naaşı memleketi Sinop'un Durağan ilçesindeki babaevinde helallik alındıktan sonra tekbirler eşliğinde İsmail Bey Camisi'ne getirildi.

Şehidin annesi Ayşe Tanrıkulu, oğlunun naaşına sarılarak, teröre lanet okudu. Baba İzzet Tanrıkulu ise tabuta sarılarak, "Bayrağımızı yere düşürmedin, hakkım sana helal olsun oğlum" diye gözyaşı döktü.

Şehidin, Tanrıkulu ailesinin 3 çocuğundan en küçüğü olduğu ve bir yıl önce göreve başladığı öğrenildi.

Şehit polis Oğuz, Adana'da son yolculuğuna uğurlandı

30 yaşındaki Adem Oğuz'un cenazesi, Merkez Sabancı Camisi'ndeki törenin ardından, konvoyla ilçe merkezine 30 kilometre uzaktaki Kıcak Mahallesi'ne getirildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Oğuz'un cenaze namazı, aynı mahalleden, 2012'de Cudi Dağı'nda şehit düşen özel harekat polisi Arif Mamış'ın adının verildiği ilkokulun bahçesinde kılındı. Şehidin naaşı, daha sonra mahalle mezarlığında defnedildi.

Evli ve bir çocuk babası şehit Adem Oğuz, 15 Haziran 2013'ten bu yana İstanbul'da görev yapıyordu.

Şehit polisler Börklüoğlu ve İke toprağa verildi

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli 31 yaşındaki polis memuru Yasin İke ile 25 yaşındaki polis memuru Osman Börklüoğlu'nun cenazeleri, baba ocaklarında helallik alınmasının ardından Hunat Camisi'ne getirildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Törene şehitlerin aileleri ve yakınlarının yanı sıra, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, askeri yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Şehit İke ve Börklüoğlu'nun naaşları, kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlıktaki Polis Şehitliği'nde toprağa verildi.

Şehit polis Börklüoğlu 2,5 aylık evliydi

Bu arada, şehit Börklüoğlu'nun 2,5 ay önce evlendiği eşi Özge Börklüoğlu gözyaşları içerisinde tabuta sarılarak, "Osman, ne olursun kalk, senin yerine ben yatayım. Ben sensizliğe nasıl dayanacağım." diye ağıt yaktı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Tören sırasında bir şehit yakını da tabutun başında beklerken ağlayan polis memurunun gözyaşlarını sildi.

Şehit polisler Doğan ve Dikmen son yolculuğuna uğunlandı

Şehit polis memurları Okan Doğan (22) ve Hamdi Dikmen'in (28) naaşları, İstanbul'daki işlemlerinin ardından memleketleri Malatya'ya getirildi.

Malatya Şehir Mezarlığındaki törene şehitlerin aileleri ve yakınlarının yanı sıra Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Valisi Mustafa Toprak, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Malatya Milletvekili Taha Özhan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bakan Tüfenkci, şehit yakınlarına sarılarak sakinleştirmeye çalıştı.

Şehit Doğan'ın naaşı düzenlenen törenin ardından Şehir Mezarlığı'ndaki şehitlikte toprağa verildi.

Bekar ve evin tek erkek çocuğu olan Doğan'ın yaklaşık 2 yıldır İstanbul'da görev yaptığı belirtildi.

Şehit Dikmen'in cenazesi ise toprağa verilmek üzere ailesinin yaşadığı Battalgazi ilçesi Alişar Mahallesi'ne mezarlığına gönderildi.

Babası Abuzer Dikmen'in 15 yıl önce vefat ettiği, bekar ve koyu Beşiktaş taraftarı olduğu belirtilen şehit Dikmen'in, yaklaşık 3 aydır İstanbul'da görev yaptığı öğrenildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Şehit polis Öztürk 2 hafta sonra sözlenmeyi planlıyordu

Samsun Çarşamba Devlet Hastanesi morgundan alınan 27 yaşındaki polis memuru Mustafa Öztürk'ün Türk bayrağına sarılı naaşı, Sarıcali Mahallesi'ndeki babaevine getirildi. Burada şehidin kardeşi Trabzon Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde öğrenci Murat Öztürk tabuta dokunarak bir süre gözyaşı döktü. Baba Ahmet Öztürk ve ailesi dualar okudu.

Daha sonra şehidin naaşı cenaze aracına konularak Rıdvan Paşa Camisi önündeki caddeye getirildi. Burada düzenlenen törene şehidin yakınlarının yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bakan Kılıç, şehidin ailesine başsağlığı dileyerek taziyelerini iletti. Şehidin naaşı, öğlen namazına müteakip Samsun Müftüsü Veysel Çakı tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Yenikışla Mahallesi'ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Şehit Mustafa Öztürk'ün Gazi Üniversitesi Elektrik Öğretmenliği Bölümü mezunu olduğu, atanamayınca 3 yıl önce polis memurluğunu seçtiği öğrenildi.

Evlilik hazırlığı yapan şehidin, yaklaşık 2 hafta sonra sözlenmeyi planladığı belirtildi.

7 aylık hamile eş törene trafik polisi üniformasıyla katıldı

Şehit polis memuru Hüseyin Dalgılıç'ın cenazesinin Bostanlı Beşikçioğlu Camisi'ne getirilmesinin ardından yakınları, Türk bayrağına sarılı naaşının başında gözyaşı döktü. Şehidin yakınlarını, polis memurları teskin etti.

Törene katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de şehidin ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Şehit Hüseyin Dalgılıç'ın 7 aylık hamile eşi Çiğdem Dalgılıç ise törene trafik polisi üniformasıyla katıldı.

Şehidin babası Şaban Dalgılıç, oğlunun tabutunun başında 19 Mayıs'ta doğan oğlunun fotoğrafını gazetecilere göstererek "Biz Atatürkçüyüz bu fotoğrafa iyi bakın intikamımızı alacağız.'' dedi.

Şehidin naaşı, kılınan namazın ardından tekbir getirilerek cenaze aracına taşındı. Bu sırada şehidin kardeşi Atilla ile eşi Çiğdem Dalgılıç da tabutun taşınmasına yardım etti.

Şehit Hüseyin Dalgılıç, Işıkkent Şehitliğinde toprağa verildi.

Şehit polis Zengin, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı

Polis memuru Mehmet Zengin'in Türk bayrağına sarılı tabutu, camideki musalla taşına konuldu.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak, Jandarma Genel Komutanı Yaşar Güler, Genelkurmay İkinci Başkanı Ümit Dündar, AK Parti Ankara milletvekilleri Cemil Çiçek ve Ali Babacan, bazı emniyet ve silahlı kuvvetler mensupları ile vatandaşlar katıldı.

Şehit polis Mehmet Zengin'in cenazesi Karşıyaka Polis Şehitliği'nde toprağa verildi.

Şehit olan polis Alan, Yozgat'ta son yolculuğuna uğurlandı
Yozgat Sorgun Devlet Hastanesi morgundan alınan şehit polis memuru Ahmet Alan'ın (24) Türk bayrağına sarılı cenazesi, helallik alınması için Yenidoğan Mahallesi'ndeki babaevine götürüldü. Cenazenin getirilişi sırasında şehidin babası Polat ve annesi Zehra Alan ile yakınları ayakta durmakta güçlük çekti.

Daha sonra şehit polis için belediye meydanında cenaze töreni düzenlendi. Ahmet Alan'ın cenazesi, burada öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'na defnedildi.

Bekar ve ailenin tek çocuğu olan Alan'ın, Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde 2 yıldır görev yaptığı öğrenildi.

Şehit polis Ürker Eskişehir'de toprağa verildi

Yaklaşık 3 ay önce göreve başladığı öğrenilen 29 yaşındaki şehit polis memuru Uğur Ürker'in Türk bayrağına sarılı naaşı, babaevinde helallik alınmasının ardından törenin yapılacağı Reşadiye Camisi'nin bahçesine getirildi.

Törene şehidin ailesi ve yakınları, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Vali Azmi Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, CHP Eskişehir milletvekilleri Utku Çakırözer ve Cemal Okan Yüksel, Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanı Tümgeneral Göksel Kahya, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü, CHP İl Başkanı Sinan Özkar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kılınan namazın ardından şehit Ürker'in naaşı, polislerin omuzlarında cenaze aracına taşındı. Cenaze aracının geçişi sırasında şehidin annesi Ülviye Ürker, kendisini teselli eden kadın polise ''Ağlamayacağım.'' dedi.

Şehit Ürker'in cenazesi, Kanlıpınar Şehitliğinde toprağa verildi.

Şehit polis Akyüz Bursa'da toprağa verildi

Şehit polis memuru Hüseyin Akyüz (24) için, Bursa Mihraplı Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Bursa Milletvekili ve eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, Bursaspor Kulüp Başkanı Ali Ay ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit Hüseyin Akyüz'ün Türk bayrağına sarılı cenazesinin araca bindirilmesinin ardından vatandaşlar tekbir getirdi. Bu sırada kalabalık içinde bazı vatandaşlar, Bursaspor, Beşiktaş ve diğer takımların atkılarını boyunlarına takarak birlikte yürüdü.

Şehidin cenazesi, Hamitler Mezarlığı'ndaki Polis Şehitliği'nde toprağa verildi.

Şehit polis Şahin Kilis'te son yolculuğuna uğurlandı

Şehit polis memuru Ali Osman Şahin'in (22) naaşı, Gaziantep Havalimanı'ndan alınarak, Kilis'te ailesinin yaşadığı mahalleye getirildi.

Helallik alındıktan ve dua edildikten sonra Şahin'in naaşı, daha sonra konvoy eşliğinde Merkez Kayabaşı Camisi'ne getirildi.

İl Müftüsü Mahmut Karatepe'nin kıldırdığı cenaze namazının ardından, Şahin'in cenazesi, meslektaşlarının omuzlarında götürüldüğü Asri Mezarlığındaki şehitlikte toprağa verildi.

Şahin'in 3 yaşındayken babasını trafik kazasında kaybettiği, 1,5 yıl önce mesleğe başladığı, bekar ve 5 kardeş olduğu öğrenildi.

Şehit polis Bilgin'in cenazesi Zonguldak'ta toprağa verildi

Beşiktaş Vodafone Arena yakınındaki saldırıda şehit olan polis memuru Hasan Bilgin'in (26) naaşı, Kozlu Belediyesi morgundan alınarak konvoy eşliğinde Merkez Mahallesi'ndeki evinin önüne getirildi.

Daha sonra şehidin naaşı, ilçe merkezindeki Maden Şehitleri Anıtı önüne götürüldü. Burada Bilgin'in polis okulundan ve İstanbul Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünden iki arkadaşı, şehidin kardeşi Burak'a sarılarak teselli etmeye çalıştı.

Hasan Bilgin'in cenazesi, ilçeye bağlı Saka köyündeki aile mezarlığında toprağa verildi.

Şehit polis Uylaş, Hatay'da son yolculuğuna uğurlandı

Şehit polis memuru İlker Uylaş'ın (27) cenazesi, Akasya Mahallesi'ndeki babaevinde helallik alınmasının ardından Mezarlık Kompleksi'ne getirildi.

Cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay ve vatandaşlar katıldı.

Şehidin 5 ay önce evlendiği Rümeysa Uylaş, tören sırasında tabuta sarılarak, "Aşkım sen üzülme, ağlamayacağım, buradayım." dedi.

Uylaş'ın naaşı, daha sonra cenaze aracıyla götürüldüğü Antakya Şehitliği'nde toprağa verildi.

Şehit babası: "Şerefsizleri güldürmeyin"

Şehit olan polis memuru Emre Horoz'un naaşı, yakınları tarafından Konya Seydişehir Devlet Hastanesi morgundan alınarak, Stat Mahallesi'nde oturan dedesinin evine getirildi. Helallik alınmasının ardından Horoz'un naaşı, Hükümet Konağı önündeki Muallimhane Camisi'ne getirildi.

Şehidin babası Mustafa Horoz, burada tabuta sarılıp ağlayanlara, "Dik durun ağlamayın, şerefsizleri güldürmeyin. Oğlumu ekibine bıraktığımda hem kendi hem de arkadaşları gülüyordu. Ağlamayın. O da ağlamanızı istemez. Onu da ağlatmayın." diyerek uyarıda bulundu.

Kılınan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi, Akyol Mezarlığı'ndaki şehitlikte gözyaşları arasında toprağa verildi.

Horoz'un 3 yıllık polis memuru olduğu ve 7 ay önce ikiz bebeklerinin dünyaya geldiği öğrenildi.

Şehit polis Aksoy Manisa'da toprağa verildi

Şehit  polis memuru Ali Aksoy'un Türk bayrağına sarılı naaşı, Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi morgundan alınarak konvoy eşliğinde "helallik" alınması için Akhisar ilçesi Sarıçalı Mahallesi'ndeki babaevine getirildi.

Şehidin naaşı, Mahalle Camisi'nde İl Müftüsü Sinan Cihan tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Sarıçalı Mahallesi Mezarlığında toprağa verildi.

Törene, şehidin ailesi, yakınları ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, bazı milletvekilleri, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit polis  İdil, Van'da toprağa verildi

Terör saldırısında şehit olan polis memuru Soner İdil, için Van'ın Tuşba ilçesindeki Yukarı Norşin Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, şehidin ailesi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit İdil için kılınan cenaze namazı sonrası İl Müftüsü Nimetullah Arvas dua okudu. Bakan Arslan ve vatandaşlar şehidin tabutunu omuzlayarak Türk bayrakları ve tekbirler eşliğinde Akköprü mezarlığına kadar taşıdı. Şehit İdil, burada dualar ve gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehit polis Çelik, Niğde'de son yolculuğuna uğurlandı

Kayseri Erkilet Havalimanı'ndan alınan 24 yaşındaki şehit polis memuru Bora Çelik'in cenazesi, Niğde'nin Bor ilçesinde TOKİ Evleri Saltuk Mahallesi'ndeki babaevine getirildi.

Helallik alınmasının ardından şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, polislerin omzunda Sokullu Mehmet Paşa Camisi yanında bulunan eski Hükümet Meydanı'na götürüldü.

İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Çelik'in naaşı, Bor Şehitliği'nde toprağa verildi.

Şehit polis Çiçek, Şanlıurfa'da son yolculuğuna uğurlandı

Şehit olan polis memuru Enes Çiçek'in (21) cenazesi, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen törenin ardından tarihi Balıklıgöl Yerleşkesi'ndeki Dergah Camisi'ne getirildi.

İl Müftüsü İhsan Açık tarafından kıldırılan cenaze namazını müteakip Çiçek'in cenazesi, Yeni Aile Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Bekar olan şehit Çiçek'in bir yıldır İstanbul'da görev yaptığı öğrenildi.

Cenaze törenine şehit yakınlarının yanı sıra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile çok sayıda vatandaş katıldı.

"Gözün arkada kalmasın baba..."

Terör saldırısında şehit olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanı Ahmet Dokuyucu'nun (39) Necip Fazıl Şehir Hastanesi morgundan alınan naaşı, konvoy eşliğinde Dulkadiroğlu ilçesindeki Elmalar Mahallesi'nde bulunan babaevine getirilerek, helallik alındı.

Şehidin 16 yaşındaki oğlu Hakan Dokuyucu da "Baba olmadı baba, ama gözün arkada kalmasın." sözleriyle acısını dile getirdi.

Cenaze törenine katılan Başbakan Yardımcısı Kaynak, şehidin babası Habip ve oğlu Hakan Dokuyucu'ya sarılarak, göz yaşlarını silip teskin etmeye çalıştı.

İl Müftü Yardımcısı Davut Polat'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı, zabıtaların omuzlarında tekbirler eşliğinde taşındı ve mahalle mezarlığına defnedildi.

İstanbul'da 11 yıldır İETT'de şoför olarak çalışan Dokuyucu, evli ve 4 çocuk babasıydı.:

Yorumlar | 0
üye profil