Şehir tabelalarında yeni dönem: Nüfus ve rakım bilgileri kaldırılıyor!

Şehir girişlerinde görmeye alışık olduğumuz bilgilendirme tabelaları değişiyor. Karayolları Genel Müdürlüğü, 81 il, 911 ilçe giriş ve çıkışlarında bulunan bilgilendirme tabelalarındaki nüfus ve rakım bilgilerini çıkardı. Artık bu tabelalarda yalnızca şehirlerin isimleri yer alacak. Tabelalardaki bu değişimin yapılan büyük masrafı da engelleyeceği ifade edildi. Şehir tabelalarında nüfus ve rakım bilgisinin yer almaması sosyal medyada da merak konusu olmuştu. İnternet kullanıcıları yeni düzenlenen tabela fotoğraflarını paylaştı.

Yayınlanma Tarihi: 19.12.2020 09:32
Değiştirme Tarihi: 19.12.2020 09:32
Şehir tabelalarında yeni dönem: Nüfus ve rakım bilgileri kaldırılıyor!

TÜİK'ten gelen veriler doğrultusunda her yıl Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından değiştirilen il ve ilçe giriş çıkış tabelaları yeniden düzenleniyor. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Değişiklikle birlikte yapılan masrafı ortadan kaldırmak için hazırlanan yeni uygulamada tüm şehir ile ilçe tabelalarından nüfus ve rakım bilgileri kaldırıldı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Tabelaların değiştirildiği kentlerden biri olan Eskişehir’de Ankara, Bursa ve Kütahya güzergahlarında bulunan 3 tabela da yeni düzenlemeye göre hazırlandı. Tabelada daha önce yer alan ‘Nüfusu: 872000 ve Rakım 788’ bilgileri kaldırıldı. Tabelada sadece ‘Eskişehir’ yazısı bırakıldı.

Etiketler: eskişehirtabela