Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımı başladı

Seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımı başladı

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, 7 Haziran Genel Seçimlerinde oy kullanacak vatandaşlar için seçmen bilgi kağıtlarının muhtarlar tarafından dağıtılmaya başlandığını bildirdi.

22.04.2015 16:42

Akdeniz, gazetecilere yaptığı açıklamada, seçmen bilgi kağıtlarının ilçe seçim kurulları tarafından kendilerine teslim edildiğini söyledi.

 Vatandaşların seçmen bilgi kağıtlarını 15 Mayıs'a kadar bağlı bulundukları muhtarlıklardan almalarını isteyenAkdeniz, "Vatandaşlarımız alacakları seçmen bilgi kağıdında hangi okulda, hangi sırada ve hangi sandıkta oy kullanacaklarını rahatça görebilecekler. Dolayısıyla bu seçmen bilgi kağıdı seçmenlere büyük kolaylık sağlayacaktır" dedi.

 Akdeniz,15 Mayıs'ta alınmayan seçmen bilgi kağıtlarının tekrar ilçe seçim kurullarına teslim edileceğini belirterek, vatandaşların daha sonra seçmen bilgi kağıtlarını sandık başında bulabileceğini söyledi.

 Akdeniz, mesai saatleri içerisinde açık olacak muhtarlıklara gelen vatandaşların, imza karşılığında seçmen bilgi kağıdını alabileceğini sözlerine ekledi.

Yorumlar | 0
üye profil