Şanlıurfa Valiliği açıkladı: Biri bebek 3 şehidimiz, 46 yaralımız var

Suriye'de terör örgütlerince işgal edilen bölgelerden atılan havan ve roket mermileri Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerine isabet etti. Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan açıklamada biri 9 aylık bebek olmak üzere üç kişinin hayatını kaybettiği bilgisi verildi.

Yayınlanma Tarihi: 10.10.2019 16:56
Değiştirme Tarihi: 10.10.2019 22:38
Şanlıurfa Valiliği açıkladı: Biri bebek 3 şehidimiz, 46 yaralımız var

Şanlıurfa Valiliği, Suriye'de terör örgütü YPG/PKK'nın, işgal ettiği bölgelerden düzenlediği, sivilleri hedef alan saldırılar sonucu biri 9 aylık bebek 3 kişinin hayatını kaybettiğini, 46 kişinin yaralandığını bildirdi.

Valilik yaptığı ilk yazılı açıklamada, Suriye tarafından atılan havan ve roket mermilerinin, Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerine isabet ettiği hatırlatılmıştı. Saldırılarda Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar ve Akçakale Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı maliye memuru Cihan Güneş'in yaşamını yitirdiği belirtilen açıklamada, atılan roket ve havan mermilerinin isabeti sonucu 46 vatandaşın da yaralandığı kaydedilmişti. Ancak bir son dakika açıklaması daha geldi ve Şanlıurfa Valiliği bu açıklamada, "PKK-PYD terör örgütü mensuplarınca, ilimiz Ceylanpınar ilçesine atılan mühimmatın patlaması sonucu, sokakta oynadığı sırada göğsüne isabet eden şarapnelle yaralanan ve Ceylanpınar Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan Elif TERİM (11) adlı evladımız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu" ifadelerini kullandı.

Yaralıların, Akçakale Devlet Hastanesi başta olmak üzere çeşitli hastanelerde tedavi altına alındığı belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı da yaptığı açıklamada "Akçakale’de masum sivilleri katleden PKK/PYD-YPG’li teröristler ve mevzileri tespit edilerek ateş destek vasıtalarıyla imha edildi." ifadelerini kullandı.