Şanlıurfa'da minibüsün içinde 1'i çocuk 3 kişinin cesedi bulundu

Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde bir minibüsün içinde 3 kişinin cesedi bulundu. İlk incelemelere göre, hayatını kaybedenlerin, ısınmak için kömür yaktıkları ve bundan dolayı zehirlenerek öldükleri belirlendi. Hayatını kaybedenlerden birinin çocuk olduğu ifade edildi. İşte Şanlıurfa'da dehşete düşüren bu olayla ilgili ayrıntılar... 

Yayınlanma Tarihi: 21.02.2021 16:14
Değiştirme Tarihi: 21.02.2021 16:14
Şanlıurfa'da minibüsün içinde 1'i çocuk 3 kişinin cesedi bulundu

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde bir minibüsün içerisinde 1’i çocuk 3 kişinin cesedi bulundu. Olay yerinde inceleme yapan ekipler, ölenlerin ısınmak için yaktıkları kömür ateşinden dolayı, karbon monoksit gazından zehirlenerek yaşamlarını yitirdiğini belirledi.

Olay, Bozova’nın Atatürk Baraj göleti yakınındaki Buğdayhöyük Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, bir minibüsün içerisinde 3 kişinin hareketsiz şekilde durduğunu görenler durumu jandarma ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, araç içerisinde bulunan Kamuran İzol (12), Mustafa Kılıç (47) ile Hayriye Albers'in (50) yaşamını yitirdiğini belirledi. Olay yerinde inceleme yapan ekipler, 3 kişinin araç içerisinde kovada yaktıkları kömür ateşinden sızan gazdan zehirlendiklerini belirledi.

Olayın ardından bölgeye gelen ölen kişilerin yakınları sinir krizi geçirdi. Olay yerinde güvenlik güçlerinin incelemesinin ardından 3 kişinin cansız bedeni otopsi için morga kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Kaynak: DHA