Şanlıurfa'da 3 kişinin cesedi panelvandan çıkmıştı! Nedeni ortaya çıktı

Şanlıurfa Bozova'da 3 kişinin cesedi, balık avlamak için gölet kenarında kamp yaptıkları panelvanda bulunmuştu. Söz konusu kişilerin, karbonmonoksit gazından zehirlendikleri ortaya çıktı. 

Yayınlanma Tarihi: 23.02.2021 15:13
Değiştirme Tarihi: 23.02.2021 15:13
Şanlıurfa'da 3 kişinin cesedi panelvandan çıkmıştı! Nedeni ortaya çıktı

21 Şubatta meydana gelen olayda, Bozova’nın Atatürk Baraj göleti yakınındaki Buğdayhüyük Mahallesi'nde balık tutmak için göl kenarında kamp yapan Kamuran İzol (12), Mustafa Kılıç (47) ile Hayriye Albers (50) ölü bulunmuştu. Ekipler, 3 kişinin araç içerisinde taş ocağı mangalında yaktıkları kömür ateşinden sızan gazdan zehirlendiklerini belirledi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA 

Olayla ilgili Şanlıurfa Valiliği'nden şu açıklama yapıldı:

"Panelvan tipi araç ile balık tutmak ve piknik yapmak için gelen 1'i çocuk 3 kişilik bir aile, araç içerisine koydukları ısınmak amaçlı taş ocağı çay mangalını, odun ve kömür ile yakmak suretiyle uyumaları üzerine sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetmiştir. Söz konusu olayda kullanılan taş ocağı çay mangalının, açık arazide yemek pişirmek veya su ısıtmak amaçlı kullanılması gerekirken, kapalı bir alanda amaç dışı kullanılması sonucu bir ailenin yok olmasına neden olmuştur." 

(DHA)