Şanlıurfa'da 20 hasta yakını güvenlik görevlisini dövdü

Şanlıurfa'da özel bir hastanede güvenlik görevlisi olan İbrahim Sezer, hasta yakınlarına koronavirüs tedbirleri kapsamında uyarıda bulununca 20 kişi tarafından tekme tokat dövüldü. 

Yayınlanma Tarihi: 29.01.2021 10:19
Değiştirme Tarihi: 29.01.2021 10:19
Şanlıurfa'da 20 hasta yakını güvenlik görevlisini dövdü

Şanlıurfa Karaköprü Mahallesi'ndeki özel bir hastanede meydana gelen olayda, bir hasta safra kesesinden ameliyat olduktan sonra servise alındı. Yaklaşık 20 yakını, 'geçmiş olsun' ziyareti için odaya geldi. Hastanenin özel güvenlik görevlisi İbrahim Sezer ise odayı dolduran hasta yakınlarına koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu bulunmasının hem hasta, hem de kendileri için risk oluştuğunu belirterek uyarıda bulundu. Sinirlenen hasta yakınları, tartıştıkları güvenlik görevlisini tekme tokat dövmeye başladı. Kanlar içinde kalan İbrahim Sezer, acil serviste tedaviye alındı. Darp raporu alan Sezer, polise başvurup şikayetçi oldu.

AÇIKLAMA YAPTI

Olayla ilgili açıklama yapan hastane müdürü Mustafa Akkaya, "Hastalarımızın veya ameliyat olan kişilerin yanında 1 refakatçi kalması konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Bu yaşanan olayda güvenlik personelimiz ameliyattan çıkan yakınlarına hastanızı gördükten sonra alt katta bulunan kafeteryada oturmalarını istedi. Bu uyarı üzerine yaklaşık 20 kişi, güvenlik görevlisine saldırdı. Koronavirüs sürecinde canla başla çalışan sağlık personeli ve güvenlikçilerimizin yaşanan bu tür darp olaylarında moral ve motivasyonları bozuluyor. Bizler hastanemize gelenlere sosyal mesafe ve maskelerini takmalarını ve görevli sağlık çalışanlarına saygılı davranmalarını istiyoruz. Arkadaşımız çok ciddi şekilde darbedildi. Bir odadan 20 kişi çıkarak arkadaşımızı darbediyorlar. Darbedilen arkadaşımız rapor alarak birkaç gün çalışamayacaktır” dedi. 

(DHA)