Sancaktepe'deki cinayetin ayrıntıları ortaya çıktı: 10 yıllık arkadaşımdı, eşimle kaçıp yaşamaya başladılar

Sancaktepe'de boş arazide dün gece 00.30 sıralarında konuşmak için bir araya gelen iki arkadaş arasında kavga çıktı. Kavgada, 30 yaşındaki Murat D., yanında getirdiği silahla arkadaşı Mehmet Hamurcuoğlu'nu öldürdü. Olay sonrası Kadıköy'de yakalanan Murat D., emniyetteki ifadesinde Hamurcuoğlu ile eşi Şehri D.'nin ilişki yaşadığını ve Hamurcuoğlu'nun kendisini ölümle tehdit ettiğini öne sürdü.

Yayınlanma Tarihi: 19.08.2020 10:46
Değiştirme Tarihi: 19.08.2020 10:46
Sancaktepe'deki cinayetin ayrıntıları ortaya çıktı: 10 yıllık arkadaşımdı, eşimle kaçıp yaşamaya başladılar

Sancaktepe'deki cinayetin ayrıntıları ortaya çıktı. İddiaya göre 18 Ağustos Salı gecesi 00.30 sıralarında Osman Gazi Mahallesi, Ihlamur Koşu Parkı'nda konuşmak için bir araya gelen Murat D. ve Mehmet Hamurcuoğlu arasında kavga çıktı. Kavga sonucu Murat D., yanındaki silahla Mehmet Hamurcuoğlu'nu vurup kayıplara karıştı.

Vücuduna çok sayıda kurşun isabet ettiği belirtilen Mehmet Hamurcuoğlu'nun hayatını kaybettiği belirtildi. Olay sonrası Murat D.'yi yakalamak içni harekete geçen ekipler, saatler sonra Murat D.'yi Kadıköy'de yakaladı.

Murat D. ilk ifadesinde Mehmet Hamurcuoğlu'yla 10 yıllık arkadaşlıkları olduğunu, Hamurcuoğlu'nun eşi Şehri D. ile ilişkisi olduğunu ve birlikte yaşamaya başladıklarını söyledi. 

Murat D., Mehmet Hamurcuoğlu'nun sürekli arayarak kendisini ölümle tehdit ettiğini söyleyen şüpheli ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

Kaynak: DHA