Sanan Mustafayev değerli taş sahteciliğine dikkat çekti! Sanan Mustafayev kimdir?

Doğu Afrika'dan Asya'ya dolaşarak dünyanın en değerli taşlarını tedarik eden Sanan Mustafayev, birçok ünlü isim ve markanın da değerli taş tedarikçisi. Mustafayev, yükselen fiyatlarla birlikte artan sahteciliğe karşı kullanıcıyı uyardı. 

Yayınlanma Tarihi: 22.09.2020 16:47
Değiştirme Tarihi: 22.09.2020 16:47
Sanan Mustafayev değerli taş sahteciliğine dikkat çekti! Sanan Mustafayev kimdir?

Değerli taş uzmanı Sanan Mustafayev, her geçen gün ilginin arttığı değerleri taşlarda yapılan sahteciliğe dikkat çekti. Sanan Mustafayev, sahteciliğe karşı kullanıcının kendisini nasıl koruyacağına ilişkin; “Teknoloji sayesinde, Doğa Ana'nın kristalleri yetiştirdiği sıcaklık ve basınc ortamının aynısı sağlanarak, kristalin çeşidine göre gereken elementler eklenerek üretildiğini belirtti.

DEĞERLİ TAŞLARIN SAHTESİNİ YAPMAK MÜMKÜN

Nerede ise değerli taşların her türünü ister Yakut ister  Zümrüt olsun ister Elmas veya Safir, hepsini üretmek mümkün. Uzman olmayan birinin, sentetik taşları doğal taşlardan çıplak gözle ayırt etmesi mümkün değil.

Bu yüzden, aldığınız değerli taş içeren her bir pahalı eşya için, değerli taşı tespit eden dünya çapında kabul edilmiş laboratuvar sertifikası istemeniz hakkınızdır” ifadelerini kullandı.

SANAN MUSTAFAYEV KİMDİR?

Sanan Mustafayev, Sanan & Co doğal değerli taşlar firmasının kurucusudur. Sahibi olduğu firma, dünyanın önde gelen renkli değerli taş uzmanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Doğu Afrika'dan Asya'ya ve bunların arasındaki her yerde dünyanın en değerli taşlarını tedarik etme konusunda deneyime sahip olan Sanan & Co, dünyanın dört bir yanındaki madencilik bölgelerinde kaliteyi inanılmaz bir fiyata elde etmesine olanak tanıyan güçlü ittifaklar geliştirmiştir.

Sanan, 2016 yılında Moskova Devlet Üniversitesinde Yüksek Lisans Değerli Taşlar Uzmanlık - Gemolog programını tamamladıktan sonra, değerli taşların dağıtımında yeni pazarlar ve kanallar geliştirme düşüncesiyle sahibi olduğu şirketi kurdu. Sanan, çalışmaları ile ünlüler, lüks kuyumcular ve uluslararası markaların beğenilerine hitap etmeye odaklanıyor.

Sanan & Co’nun hizmetleri arasında değerli taşların tedarik edilmesi, tasarım danışmanlığı ve renk trendlerinin tahmin edilmesi ve daha birçok hizmet yer almaktadır. Sanan, mevcut pazar faaliyetlerinden haberdar olmak ve özel buluntular için dikkatli olmak için sürekli olarak madencilik ve kesim bölgelerine seyahat eder. Kariyerini bir ayrıcalık ve tutkusu olarak görüyor.