Samsun'da sel! 'Canımızı zor kurtardık'

Samsun Alaçam'da sağanak yağış nedeniyle sel oldu. Bölge sakinlerinden Hasan Taş, "Canımızı zor kurtardık. Evin camlarından dışarı atladık, öyle kurtulduk. Perişan vaziyetteyiz. Su yok, telefonlar çekmiyor" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 17.06.2021 14:01
Değiştirme Tarihi: 17.06.2021 14:01
Samsun'da sel! 'Canımızı zor kurtardık'

Samsun Alaçam'daki Güvenli Mahallesi’nde, kuvvetli sağanak sonrası sel oldu. Bu nedenle dere kenarında evleri olanlar, zor anlar yaşadı. Aracının sel sularına kapıldığı anlar kameraya yansıyan Levent Taş’ın babası Hasan Taş, "Buraya menfez yapmayın, dedik ama yaptılar. Bu köprü olmasaydı bu kadar zarar görmezdik. 170 bin TL’lik arabamız gitti. Buranın hali belli. Konuşamıyorum bile, her şeyim gitti. Canımızı zor kurtardık. Evin camlarından dışarı atladık, öyle kurtulduk. Perişan vaziyetteyiz. Su yok, telefonlar çekmiyor" dedi.

"ÇARE BULMALARI LAZIM"

Mahalleliden Çetin Taş da, “Diyecek bir şey yok, 10 saniye içinde her şey gitti. Bir an önce yetkililerin gelip, çare bulmaları lazım. Ben arabamı zor kurtardım. Arabamın içi su aldı ve şu an çalışmıyor" şeklinde konuştu. 

"BÜYÜK AFET"

Güvenli Mahallesi Camii'nin imamı Osman Kesici ise “Burada büyük bir afet yaşandı. Karşıdaki komşularımız yan komşuya sığındılar. Komşularımız yaşıyor ama telefonlar çekmiyor, diye kendilerinden haber bile alamadık. Araç sele kapıldı, silecekleri çalışıyordu ve o nedenle içinde biri var zannettik. İnsanların evini su bastı, kendi imkanlarımızla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. İçme suyumuz yok, şehirle bağlantımız kesildi, yardım bekliyoruz” dedi.

(DHA)