Samsun'da eşini öldüresiye döven İbrahim Zarap için özel koruma tedbiri uygulanacak

Samsun'da boşandığı eşini sokak ortasında öldüresiye döven 27 yaşındaki İbrahim Zarap için tehditler aldığı gerekçe gösterilerek güvenlik ve koruma tedbiri konuldu. İbrahim Zarap için cezaevinde özel koruma tedbirleri uygulanacak.

Yayınlanma Tarihi: 26.03.2021 10:57
Değiştirme Tarihi: 26.03.2021 10:57
Samsun'da eşini öldüresiye döven İbrahim Zarap için özel koruma tedbiri uygulanacak

Samsun Canik'te 6 mart günü, kendisinde kalan kızını, 3 yıl önce boşandığı eşine teslim etmek için sokakta bir araya gelen İbrahim Zarap, eşi Emriye Metoğlu'nu öldüresiye dövmüştü. 

Olayın ardından gözaltına alınıp tutuklanan Zarap hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlandı. ‘Kasten öldürmeye teşebbüs ve mala zarar verme' suçlarından hakim karşısına çıkacak Zarap'ın 18 yıla kadar hapsi isteniyor.

'SENİ CEZAEVİNDE RAHAT ETTİRMEYECEĞİZ'

Daha önce aynı cezaevinde 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak' suçundan tutuklu bulunan ve bir süre önce tahliye olan Ç.K. (26), herkese açık olan sosyal medya hesabı üzerinden "Seni o cezaevinde bir gün bile rahat ettirmeyeceğiz. Ailenin de başına bir şey geldiğinde bunun tek sorumlusunun biz olduğumuzu herkes bilsin. Sana lanet okuyan herkese söz veriyoruz" paylaşımında bulundu, ardından da bu paylaşımını sildi. 

GÜVENLİK TEDBİRİ ALINDI

Bu paylaşımın ardından Ç.K.'nin cezaevinde çok sayıda hükümlü ve tutuklu yakının bulunduğu, bu sebeple Zarap'ın can güvenliğinin tehlikede olduğu değerlendirildi. Olay sonrası tehditlerde alan Zarap hakkında Samsun Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından güvenlik ve koruma tedbirleri alındı. Zarap için cezaevinde özel koruma tedbirleri uygulanacağı öğrenildi. 

Kaynak: DHA