Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Sampras'ın Rekorunu Kırdı

Sampras'ın Rekorunu Kırdı

İsviçreli tenisçi Roger Federer, dünya klasmanında yeniden zirveye yükselerek, ABD'li Pete Sampras'ın en uzun süre zirvede kalma (286 hafta) rekorunu geliştirdi.

17.07.2012 15:38

İsviçreli tenisçi Roger Federer, dünya klasmanında yeniden zirveye yükselerek, ABD'li Pete Sampras'ın en uzun süre zirvede kalma (286 hafta) rekorunu geliştirdi.Wimbledon Tenis Turnuvası'nda şampiyon olduktan sonra erkekler dünya klasmanında Haziran 2010'dan bu yana ilk kez liderliğe yükselen Federer, dün zirvede kalma yarışında 287. haftasına ulaştı ve Sampras'ın rekorunu geliştirdi.

Haber ile ilgili metin girin!.Sampras'ın ''17 kez Grand Slam Şampiyonu'' unvanını da elinden alan Federer, ABD'li tenisçinin 7 kez Wimbledon şampiyonluğu rekorunu ise 10 gün önce egale etmişti. İlk kez 2004 yılında dünya klasmanının zirvesine çıkan İsviçreli raket, o dönem mutluluğunu, ''muhteşem bir duygu'' sözleriyle dile getirmişti.Federer bu defa, o ve ekibinin, yeniden zirveye çıkmak için kendilerine hedef koyduğunu belirterek, ''Pete'in (Sampras) rekorunu geliştirdiğim için son derece gururlu ve onurluyum. Pete benim çocukluk kahramanım, her zaman ona özendim'' diye konuştu.
Yorumlar | 0
üye profil