Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Aybaba'dan Sabri açıklaması

Adana Demirspor Sportif Direktörü Samet Aybaba Galatasaray'da gözden düşen Sabri'nin transferine dair söylemlerin ise gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.

03.08.2014 15:05

PTT 1. Lig takımlarından Adana Demirspor'da sportif  direktör Samet Aybaba, transfer çalışmalarının devam ettiğini, gelecek hafta  sonuna kadar takım halinde çalışmaya başlayabileceklerini bildirdi.Aybaba, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, göreve  geldiklerinde takımın marka ve ekonomik anlamda çok büyük prestij kaybetmiş halde  olduğunu kaydetti.Kulüp ve takımın yeniden planlı bir yapılanmaya ihtiyacı olduğunu  ifade eden Aybaba, şunları söyledi: "Arkaya baktığınızda 20 yıllık süreçte kaybolan milyonlarca para var, sportif herhangi bir başarı yok, elinizde mevcut oyuncu kadrosu yok. Tüm bunlar  yapılırken kentteki genç altyapıya hiç önem verilmemiş, sadece transfere  yönelinmiş. Bir mevkiye 7- 8 oyuncu alınmış, bir mevkide hiç oyuncu yok. Yani  Demirspor'un gerçekten bundan önceki yılları çok bilinçsiz, plansız, programsız  tamamen o günün koşullarına uygun olarak yapılmış. Bunları değiştirelim,  Adana'daki futbolu, amatör futbolu planlayalım düşüncesindeyiz. Demirspor'un  içindeki, dışındaki herkesin el birliğiyle şu geçiş dönemine destek vermesini  bekliyorum."

Transfer çalışmalarıAybaba, transfer çalışmalarının sürdüğünü, 25 kişilik kadro  planladıklarını belirtti. Bazı oyuncularla ilgili ciddi çalışmaları olduğunu ancak ekonomik  olarak uyuşamamaları nedeniyle alternatiflere yöneldiklerini, bu durumun da  kendilerini zorladığını aktaran Aybaba, şöyle konuştu: "7-8 oyuncuyla görüşmelerimiz devam ediyor. Bugün, yarın onlar kampa  katılabilir. Altyapıdan aldığımız oyunculardan 3'üyle çalışmayı devam ettirmeyi  düşünüyoruz. Onlarda çıkış var. İki Brezilyalı oyuncu, büyük ihtimalle bugün  oradan hareket edecek. Çok kaliteli bir yabancı santraforla görüşmelerimiz devam  ediyor. Olabilirse o oyuncuyu katmak istiyoruz ki çok değerli bir oyuncu. Onları  katalım daha sonra isimlerini açıklayalım. Stoperlere, kaleciye ihtiyacımız var.  Yeni transferlerle önümüzdeki hafta sonuna kadar takım halinde çalışmaya  başlayabiliriz."Aybaba, Galatasaray'da kadro dışı kalan Sabri'nin transferine dair  söylemlerin ise gerçeği yansıtmadığını dile getirdi. Taraftara takıma destek olma çağrısında bulunan Aybaba, takımın  başarısı için taraftar desteğinin büyük önem taşıdığını sözlerine ekledi. 
Yorumlar | 0
üye profil