Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Salih'in parası Diego'ya gidecek!

Salih'in parası Diego'ya gidecek!

Sarı-Lacivertli kulüp, İtalyan devinden 2 yıl için 4 milyon euro kiralama bedeli alacak. 2 sezon sonunda Roma isterse 11 milyon euro daha ödeyip Salih'in bonservisini satın alabilicek.

24.06.2014 11:56

Sarı-Lacivertli kulüp, İtalyan devinden 2 yıl için 4 milyon euro kiralama bedeli alacak. 2 sezon sonunda Roma isterse 11 milyon euro daha ödeyip Salih'in bonservisini satın alabilicek.F.Bahçe, 20 yaşındaki genç yeteneği Salih Uçan'ı 2 yıllığına Roma'ya kiraladı. 6 aydır süren görüşmelerde dün nihai anlaşma sağlandı.Başkan Aziz Yıldırım, Salih'i ısrarla isteyen Giallorossi'nin Sportif Direktörü Walter Sabatini'ye "Daha önce açıkladığımız şartlarımız hâlâ geçerli. Ya 15 milyon euro verir, Salih'in bonservisini alırsınız ya da kiralarsınız. 1 yıllığına kiralarsanız 2, 2 yıllığına kiralarsanız 4 milyon euro verirsiniz" dedi.

F.Bahçe Roma'yı pes ettirdiAziz Yıldırım'ın geri adım atmayacağını gören Sabatini de F.Bahçe'nin tüm şartlarını kabul etti. Salih, önümüzdeki 2 yıl Roma forması giyecek. İtalyan devi de buna karşılık F.Bahçe'ye 4 milyon euro ödeyecek. Salih'in satın alma opsiyonu da Roma'ya verildi. 2 yılın sonunda Roma isterse 11 milyon euro daha verip, Salih'in bonservisini de alabilecek. Böylece 20 yaşındaki futbolcudan F.Bahçe toplam 15 milyon euro yani 43 milyon TL kazanacak. Diego Ribas'ın parası çıktıSalih'in 4 milyon euroluk kiralama bedeli ile F.Bahçe, yeni transferi Diego Ribas'ın maliyetini de finanse etmiş oldu. Roma'nın Salih'le ilgili 2 planı var. Genç yıldızın Serie A'ya hazırlanması için Roma'nın B takımında oynama ihtimali var. Salih, F.Bahçe'de 2 sezonda kadroya girdiği 43 maçın 16'sında ilk 11'de forma giydi. Bu maçlarda 4 gol atarken sahada kaldığı 1836 dakikada 5 de sarı kart gördü. Salih, geçen sezon ligde sadece 404 dakika forma şansı buldu. (Skorer)
Yorumlar | 0
üye profil