Salih Gözcü: Otel doluluk oranları pandemiden önceki döneme yaklaştı

Otelciler federasyonundan yapılan açıklamaya göre 2021 yaz sezonunda Türkiye ve dünyadaki otel doluluk oranları nihayet pandemiden önceki durumuna yaklaşmaya başladı.

Yayınlanma Tarihi: 04.10.2021 21:32
Değiştirme Tarihi: 04.10.2021 21:32
Salih Gözcü: Otel doluluk oranları pandemiden önceki döneme yaklaştı

Türkiye Otelciler Birliği TÜROB tarafından yapılan bu sevindirici gelişmeyi yorumlayan ünlü turizmci ve iş insanı Salih Gözcü, “2020 yılının ilk aylarında dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinin en fazla etkilediği sektörlerin balında turizm sektörü gelmektedir. Virüsün yayılma ihtimaline karşı kapatılan oteller nedeniyle pek çok sektör çalışanı işsiz kaldı. Bu sektörden ekmek yiyen herkes sektörün bu durumundan fazlasıyla negatif anlamda etkilendi. Ama aşının bulunması ve aşılama oranlarının yükselmesiyle turizm de canlanmaya ve büyümeye başladı. Oteller, nihayet pandemi öncesi doluluk oranlarına yaklaşmaya başladı.” dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kendisinin pandemiyi krize çeviren girişimi ile turizm sektöründe adından söz ettiren Salih Gözcü, Dubai’de kurmuş olduğu BTB Tours ile konuklarına 5 yıldızlı otelde lüks turizm anlayışına göre hizmet eden bir konaklama sistemiyle tanıştırdı. Bu sayede BTB Tours olarak anlaşma yapmış oldukları otellerin kapısına Türk Bayrağı astırmayı başaran ünlü turizmci, Dubai’de Türk turizm elçisi gibi çakışmalarını sürdürmeye de devam ediyor.
Acenteden acenteye b2b şeklinde çalışmalarını ve satışlarını sürdüren Salih Gözcü, “En iyi hizmeti en iyi fiyata vermeyi hedeflediğimiz bu uygulamada müşterilerimize ve acentelerimize direk satışlarımızı gerçekleştiriyoruz. Online rezervasyonun yanında uçaklı tur paketleri, mice ve grup hizmetlerini, VIP hizmetleri ile birlikte münferit satışlar da gerçekleştiriyoruz.” dedi.