Salgın sonrası Türk Hava Yolları, ilk seferi ne zaman ve nereye yapacak? İşte yanıtı...

Türkiye'de koronavirüsle ilgili hayat için yeni normalleşme adımları atılırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birçok alan ve sektörde eski geri dönüş hakkında açıklamalar yapmıştı. 1 Haziran'dan itibaren Türkiye'de hayat büyük oranla normale dönecekken Türk Hava Yolları'ndan flaş bir açıklama geldi ve ilk uçuşunu 1 Haziran Pazartesi günü saat 10.00’da İstanbul’dan Ankara’ya yapacağını açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 30.05.2020 12:53
Değiştirme Tarihi: 30.05.2020 12:53
Salgın sonrası Türk Hava Yolları, ilk seferi ne zaman ve nereye yapacak? İşte yanıtı...

Dünyada bir sosyoekonomik buhran yaratan koronavirüste küresel çapta bazı ülkelerde normalleşma aşamaları bir bir hayata geçirilirken bu durumdan en çok etkilenen sektörlerden biri de havacılık sektörü olmuştu. Salgın nedeniyle çuşlarını askıya alan Türk Hava Yolları (THY) seyahat kısıtlamasının kaldırılmasının ardından ilk uçuş için bilgilendirme yaptı ve pandemi sonrası ilk uçak 1 Haziran 2020 tarihinde saat 10:00 sularında İstanbul-Ankara seferini yapacak.

Resmi Twitter adresinden bir açıklama yapan Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, "Bu kadar hasret yeter! 1 Haziran itibariyle yeniden ait olduğumuz yerde gökyüzünde olacağız" dedi.

İstanbul Havalimanı'ndan Ankara'ya yapılacak ilk uçuşun da detayı belli oldu. THY kaynaklarından edinilen bilgiye göre ilk uçuşa Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun da katılacağı öğrenildi. İlk uçuşunu yapacak uçak saat 10.00'da İstanbul Havalimanı'ndan kalkış yapması planlanıyor.

PEGASUS DA SEFERLERE BAŞLIYOR

Pegasus Hava Yolları da Türk Hava Yolları gibi, 1 Haziran Pazartesi günü iç hatlarda yolcu uçuşlarına tekrar başlayacak. Koronavirüs tedbileri sonrası ilk uçuşunu saat 10:15 kalkışlı İstanbul Sabiha Gökçen-İzmir seferiyle gerçekleştirecek olan Pegasus, 1-2-3 Haziran 2020 tarihleri için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün belirlediği destinasyonlar çerçevesinde İstanbul Sabiha Gökçen’den karşılıklı olarak İzmir, Antalya ve Trabzon’a seferler planladı.

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, konuyla ilgili “Koronavirüs kapsamında alınan önlemler çerçevesinde durdurduğumuz uçuşlarımıza tekrar başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bize aylar değil yıllar gibi gelen bu belirsizlik döneminde duran sadece uçuşlarımızdı, bizler değil. Biz yeni uçaklarımızı teslim almaya devam ettik, süreçlerimizi geliştirdik ve yeni döneme hazırlandık. Misafirlerimizle yeniden buluşacağımız günler için çalışmalarımızı ara vermeden sürdürdük. Ve ne mutlu bize ki kısıtlamalar sonrası ilk uçuşumuzu 1 Haziran günü gerçekleştiriyoruz." ifadelerini kullandı.