Sakarya Hendek'teki patlamayla ilgili son dakika gelişmesi: Fabrika sahibi 2 kişi gözaltında

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında 3 Temmuz Cuma günü büyük bir patlama meydana gelmişti. Dün de arama kurtarma çalışmalarının yürütüldüğü patlamada 6 kişi hayatını kaybederken, hastaneye kaldırılan 117 kişi taburcu edilmişti. Son dakika haberine göre daha önce gözaltına alınıp tutuklanan 4 kişinin ardından yeni bir gelişme daha yaşandı. Yürütülen soruşturma kapsamında fabrikanın sahibi 2 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Yayınlanma Tarihi: 07.07.2020 13:55
Değiştirme Tarihi: 07.07.2020 14:36
Sakarya Hendek'teki patlamayla ilgili son dakika gelişmesi: Fabrika sahibi 2 kişi gözaltında

Sakarya’nın Hendek ilçesinde meydana gelen patlamayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, havai fişek fabrikasının 2 sahibi Ali Rıza Coşkun ve oğlu Yaşar Coşkun gözaltına alındı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan fabrika müdürü H.A.V., ustabaşları E.Ö. ve A.A. ile fabrikanın sözleşmeli iş sağlığı ve güvenliği uzmanı A.B. dün adliyeye sevk edildi. 4 kişi gece saatlerinde çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Devam eden soruşturma kapsamında havai fişek fabrikasının sahibi Ali Rıza Coşkun ile oğlu Yaşar Coşkun da gözaltına alındı.

Haber ile ilgili metin girin!.