Sakarya'da yaşanan patlamayla ilgili çarpıcı detay! Facianın ardından bu görüntüler kaldı...

Sakarya Hendek'te meydana gelen patlama tüm haber sitelerinde son dakika gelişmesi olarak yer aldı. Havaifişek fabrikası olarak faaliyet sürdüren fabrikada meydana gelen patlamada 4 kişinin hayatını kaybettiği 114 kişinin de yaralandığı belirtildi. Ayrıca kayıp olan 3 kişi de aranıyor. Patlama öylesine büyük ve şiddetli oldu ki, çevrede ikamet eden vatandaşlar önce deprem olduğunu düşündü. Patlamanın şiddetiyle çevredeki binaların camları kırıldı. Olay yerinde ağır tahribat oluştu. Öte yandan patlamanın ardından bakanlar olay yerine giderek yaşananları an bean takip ederek sürekli basın mensuplarına bilgiler verdi. Havaifişek fabrikasında daha önce 5 patlamanın daha yaşandığı ortaya çıktı. 

Yayınlanma Tarihi: 04.07.2020 09:56
Değiştirme Tarihi: 04.07.2020 11:05

Gece boyunca soğutma çalışmalarının yürütüldüğü Sakarya Hendek'teki fabrikada, dehşetin boyutu gün ağırmasıyla ortaya çıktı. İlk patlamanın stok deposunda gerçekleştiği öğrenilirken, patlamanın neden meydana geldiği henüz belirlenemedi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Sakarya Hendek'teki aynı fabrikada 2009-2014 yılları arasında 5 patlamanın daha olduğu ortaya çıktı. Meydana gelen ilk patlamada 1 kişi hayatını kaybederken, 37 kişinin de yaralandığı ifade edildi. 2014 yılında 1 kişi ölmüş, 2 kişi yaralanmıştı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kaynak: DHA