Sakarya'da inanılmaz dolandırıcılık! Telefonları çalıyorlar!

Sakarya'da meydana gelen olayda, bir vatandaş telefonunu satmak için internet üzerinden anlaştığı kişiler tarafından dolandırıldı. Telefonu çalınan Batuhan Saçar dolandırıcılara, “Onlara buradan çağrı yapıyorum bu yanlıştan dönsünler" diye seslendi. 

Yayınlanma Tarihi: 25.11.2020 17:18
Değiştirme Tarihi: 25.11.2020 17:18
Sakarya'da inanılmaz dolandırıcılık! Telefonları çalıyorlar!

Sakarya Adapazarı'ndaki olayda, Batuhan Saçar isimli kişi, 7 bin 500 lira değerindeki telefonunu satmak için bir alışveriş sitesine ilanını koydu. İnternet üzerinden Saçar ile irtibata geçen iki kişi telefonu satın almak istedi. İki tarafında ortak belirlediği bir noktada taraflar buluştu. Telefonu almaya gelen iki kadın, Saçar'ı bir süre oyaladıktan sonra telefonu da alarak kayıplara karıştı. Şebekenin daha önceden de birçok kez bu şekilde insanları dolandırdığı ortaya çıktı.

Mağdur olan Saçar ise şunları söyledi: "Çok bilinir bir alışveriş sitesine telefonumu satmak için ilan verdim. Benimle iletişime geçen bir kişi ilana koyduğum telefonu satın almak istedi. karşılıklı anlaşıp bir noktada buluştuk. İki kapalı kadın geldi. Telefonu alıp incelemeye başladılar. Beni oyalamak için sürekli sorular sordular. Ben o an anlamadım tabi. Daha sonra şahıslardan biri bana eşinin numarasını verdi. Ben de aradım. Telefondaki kişiyle görüşürken bana 'eşim telefon fiyatını duymasın" deyince ikilinin yanından biraz uzaklaştım. Geriye döndüğümde iki şahıs yoktu. Telefonumu da alıp kaçmışlar. Olaydan hemen sonra karakola giderek şikayetçi oldum. Meğerse bu yöntemle çok sayıda kişiyi dolandırmışlar. Onlara buradan çağrı yapıyorum bu yanlıştan dönsünler, elbet bir gün bu dünyada değilse de diğer dünyada bunun bedelini öderler." 

(İHA)