Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Şah Mat' TV'de ilk kez TV8 ekranlarında

'Şah Mat' TV'de ilk kez TV8 ekranlarında

Şah Mat TV'de ilk kez TV8 ekranlarına geliyor. Vizyonda ses getiren yapımları ekrana getiren TV8, Şah Mat'ı sinemaseverlerle buluşturuyor.

18.10.2016 13:34

Şah Mat, televiyonda ilk kez TV8 ekranlarında izleyiciyle buluşuyor. Yarın akşam ekranlara gelecek olan Şah Mat, Deliha'dan hemen sonra 22.30'da TV8'de... Edward Zwick'in yönetmenliğini üstlendiği biyografik, dram türündeki Şah Mat'ın başrollerinde ise Tobey Maguire, Liev Schreiber ve Michael Stuhlbarg yer alıyor.

Şah Mat filminin konusu:
Soğuk Savaş döneminde geçen filmde, Bobby Fischer Amerika'nın satranç alanında görmüş olduğu en büyük yetenektir. 1972 Dünya Satranç Şampiyonası gelip çatar ve Fischer ile Rus şampiyon Boris Spassky arasındaki epik maç böylece başlamış olur. Ruslar o döneme kadar satrançı domine eden taraftır ancak ilk kez Amerika'nın satranç masasında Rusya'ya karşı galip gelmesi ihtimali doğmuştur. Bu zorlu maçın heyecanı medyanın da etkisiyle yayılmaya devam ederken Fischer tüm dünyanın ona karşı bir komplo girişiminde bulunacağı paranoyasını yaşamaya başlar...

Şah Mat 19 Ekim Çarşamba günü 22.30'da TV8'de...

Haber ile ilgili metin girin!.

Yorumlar | 0
üye profil