Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Şah Mat' bu akşam TV'de ilk kez TV8'de...

'Şah Mat' bu akşam TV'de ilk kez TV8'de...

Şah Mat bu akşam TV'de ilk kez TV8 ekranlarına gelecek. Vizyonda ses getiren yapımları ekrana getiren TV8, Şah Mat'ı sinemaseverlerle buluşturacak.

19.10.2016 08:53

Şah Mat, TV'de ilk kez bu akşam TV8 ekranlarına geliyor. Bu akşam ekranlara gelecek olan Şah Mat, Deliha'dan hemen sonra 22.30'da TV8'de... Edward Zwick'in yönetmen koltuğunda oturduğu biyografik, dram türündeki Şah Mat'ın başrollerini ise Tobey Maguire, Liev Schreiber ve Michael Stuhlbarg üstleniyor.

Şah Mat filminin konusu:
Soğuk Savaş döneminde geçen filmde, Bobby Fischer Amerika'nın satranç alanında görmüş olduğu en büyük yetenektir. 1972 Dünya Satranç Şampiyonası gelip çatar ve Fischer ile Rus şampiyon Boris Spassky arasındaki epik maç böylece başlamış olur. Ruslar o döneme kadar satrançı domine eden taraftır ancak ilk kez Amerika'nın satranç masasında Rusya'ya karşı galip gelmesi ihtimali doğmuştur. Bu zorlu maçın heyecanı medyanın da etkisiyle yayılmaya devam ederken Fischer tüm dünyanın ona karşı bir komplo girişiminde bulunacağı paranoyasını yaşamaya başlar...

Şah Mat, bu akşam TV'de ilk kez 22.30'da TV8'de...

Haber ile ilgili metin girin!.

Yorumlar | 0
üye profil