Sağlık çalışanı nöbet dönüşü fark etti, 2 gün boyunca takip edip polise yakalattı!

İstanbul Küçükçekmece'de sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi günü yol kenarına kaçak şekilde hafriyat dökümü yapan kamyon sürücüsü, tesadüf eseri orada olan sağlık çalışanının 2 günlük takibi sonucu yakalandı. Kamyonuyla ters yöne de girerek trafiği tehlikeye düşüren sürücünün kaçış anları da kameraya yansıdı. 

Yayınlanma Tarihi: 10.12.2020 12:08
Değiştirme Tarihi: 10.12.2020 12:08
Sağlık çalışanı nöbet dönüşü fark etti, 2 gün boyunca takip edip polise yakalattı!

İlginç olay İstanbul Küçükçekmece'de cumartesi akşamı yaşandı. O gün nöbetten dönen acil tıp teknisyeni, yol kenarına kaçak döküm yapan hafriyat kamyonunu gördü. 

Haber ile ilgili metin girin!.


Ertesi gün yine aynı noktaya giden sağlık çalışanı, aynı kamyonun kaçak döküm yaptığını görünce kamyonu yakalatmak için takibe aldı. Takip edildiğini fark eden sürücü kamyonuyla kaçmaya başladı. Kaçarken trafiği tehlikeye sokan sürüşler yaptı, hem kendisinin hem diğer sürücülerin canını tehlikeye attı.  Aşırı hız yaptı,  kaçmak için ters yöne girdi. Takip sırasında polisi de arayarak ihbarda  bulunan, kaçış güzergahı hakkında bilgi veren vatandaş, o anları saniye saniye cep telefonu kamerasıyla kaydetti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

EHLİYETİNE EL KONULDU, KAMYON TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

Kamyon Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Turgut Özal Bulvarı tarafından durduruldu. Takipteki vatandaşın çektiği görüntüleri de izleyen polis ekipleri sürücü Bahattin Y.'nin  ehliyetine 2 ay süreyle  el konuldu, kamyonu  trafikten men edildi, kısıtlamayı ihlal ettiği için de idari para cezası kesildi. Ayrıca sürücü trafik güvenliği ve düzenini tehlikeye düşürdüğünden dolayı adli işlem yapılmak üzere Halkalı Polis Merkezine götürüldü. Küçükçekmece Belediyesi zabıta ekipleri de kaçak döküm yapmaktan cezai işlem uyguladı. Döküm yapılan alanda da incelemeler yapan zabıta ekipleri hafriyatın temizlemesi için çalışma başlattı.

Kaynak :DHa