Sağlık Bakanlığı uyardı! Sağlık çalışanlarına 'iş kıyafeti' uyarısı...

Gelen son dakika bilgisine göre, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Başkanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında, sağlık çalışanlarını kamuya ortak alanda iş kıyafetleriyle gezmemeleri konusunda uyardı.

Yayınlanma Tarihi: 25.08.2020 13:26
Değiştirme Tarihi: 25.08.2020 13:26
Sağlık Bakanlığı uyardı! Sağlık çalışanlarına 'iş kıyafeti' uyarısı...

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Başkanlığı tarafından gelen şikayet sonrasında, sağlık çalışanlarına iş kıyafeti uyarısı yapıldı. Ankara'da bankada memur olan F.Ü., Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) dilekçe ile başvurarak, bazı sağlık çalışanlarının, iş kıyafetleri ile toplu taşıma araçlarına bindiklerine belirterek, daha dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA UYARI

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Başkanlığı, F.Ü.'nün dilekçesi üzerine hastanelerdeki tüm sağlık çalışanlarına uyarı yazısı gönderdi. Sağlık Hizmetleri Başkanı Doç. Dr. Ramazan Kocaaslan'ın imzası bulunan uyarı yazısında, "F.Ü.'nün dilekçesinde ve müdürlüğümüze SABİM-CİMER üzerinden yapılan başvurularda sağlık çalışanlarının sağlık tesisleri dışında kamuya açık alanlarda forma ile dolaştıklarından bahis olunmaktadır. Bilimsel Danışma Kurulu'nun 24.07.2020 tarihli 'Covid-19 Pandemisinde Sağlık Kurumlarında Çalışma Rehberi'nin 'Genel Önlemler' başlığı altında 'Sağlık çalışanlarının iş kıyafetleri-üniformaları iş yerinde bırakılmalı ve günlük olarak değiştirilmelidir' maddesi yer almaktadır" denilerek, konuyla ilgili gerekli özenin gösterilmesi istendi.