Sağlık Bakanlığı sağlık personeli alımı ne zaman? 17 bin personel başvuruları başladı mı?

Sağlık Bakanlığı, 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı müjdesi verdi. Bakan Fahrettin Koca, sağlık personeli alımı için sürecin başladığını açıklamıştı. Peki, Sağlık Bakanlığı sağlık personel alımı ne zaman yapılacak? Başvurular başladı mı?

Yayınlanma Tarihi: 01.12.2019 00:38
Değiştirme Tarihi: 01.12.2019 00:38
Sağlık Bakanlığı sağlık personeli alımı ne zaman? 17 bin personel başvuruları başladı mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı için pozisyon oluşturulmasının Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylandığını duyurdu. Bu haber ile birlikte Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman başlıyor, başvurular başladı mı merak edilmeye başlandı. İşte detaylar...

SAĞLIK BAKANLIĞI 17 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı'na alınacak personel için açılan pozisyonlara yönelik süreç başlatıldı. ÖSYM tarafından kılavuzun yayımlanması ile birlikte Aralık ve Şubat aylarında iki dönem olarak personel alımı yapılacak.

PERSONEL ALIMI DUYURULARI VE KILAVUZLARI

Duyurular, Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (https://yhgm.saglik.gov.tr) ve ÖSYM'nin (http://www.osym.gov.tr) internet sitelerinden takip edilebilir.

HANGİ POZİSYON KAÇ PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

7 bin 525'i hemşire, 2 bin 182'si ebe ve 6 bin 951'i sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere, psikolog, fizyoterapist, diyetisyen, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında toplam 17 bin 689 sözleşmeli pozisyona KPSS puanıyla atama yapılacak.