Sağlık Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması! Tek tek isimlerini açıklayarak uyardı...

Son dakika haberleri art ardına gelmeye devam ediyor. Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamayla tek tek isim vererek uyardı. 1498 TL devlet desteğinde bulunulacağı vaadiyle kişilere kısa mesaj gönderen dolandırıcıları, Sağlık Bakanlığı yaptığı paylaşımla tek tek ifşa etti.

Yayınlanma Tarihi: 21.05.2020 17:32
Değiştirme Tarihi: 21.05.2020 17:32
Sağlık Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması! Tek tek isimlerini açıklayarak uyardı...

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok ailenin işyeri kapandı veya ücretsiz izne çıkarıldı. Bunu fırsat bilen koronavirüs dolandırıcıları ise kandırma operasyonlarına başladı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasıyla birlikte, birçok aileyi kısa mesaj yoluyla kandıran dolandırıcılar tek tek ifşalandı ve vatandaşlar bu kişilere karşı uyarıldı.

Sağlık Bakanlığı’nın sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Sağlık Bakanlığına aitmiş izlenimi verilen sahte bir telefon uygulaması kullanılarak vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığı tespit edilmiştir. Dolandırıcılar her aileye 1498 TL devlet desteğinde bulunulacağı vaadiyle kişilere kısa mesaj (SMS) göndermektedir.

Sağlık Bakanlığının vatandaşlara maddi destek verme yönünde görevi ve çalışması bulunmamaktadır.

Resmi kaynağı olmayan *Saglikgovtr-destek, *E-kapim, *e-kapim-online,*e-kapim-portalgiris gibi yanıltıcı isimli internet sitelerine ve bu sitelerde yer alan uygulamalara itibar etmeyiniz.

Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.