Sağlık Bakanlığı DSÖ'nün Türkiye Covid-19 Raporu ile ilgili açıklama yaptı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Türkiye Covid-19 Raporu'nu yayımladı. Sağlık Bakanlığı DSÖ'nün raporuna ilişkin son dakika açıklamasında bulundu. Sağlık Bakanlığı'nın rapora ilişkin yaptığı son dakika açıklamasına göre ''Türkiye'nin virüsün ülkeye girişini önlemeye yönelik çabalarından övgüyle söz edildi'' ifadelerine yer verdi.

Yayınlanma Tarihi: 05.10.2020 13:02
Değiştirme Tarihi: 05.10.2020 13:04
Sağlık Bakanlığı DSÖ'nün Türkiye Covid-19 Raporu ile ilgili açıklama yaptı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) flaş Türkiye Covid-19 Raporu'nu yayımladı.  Sağlık Bakanlığı'ndan rapora ilişkin ilk açıklama geldi.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Türkiye Covid-19 Raporu'nu yayımladı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Türkiye’nin Covid-19 mücadelesine yönelik rapor yayımladı. Söz konusu raporda, kararlılıkla uygulanan tedbirler ve çok sektörlü yaklaşım sayesinde Türkiye'nin Covid-19 mücadelesi kapsamında elde ettiği başarı detaylı bir şekilde ele alındı.
Türkiye'nin virüsün ülkeye girişini önlemeye yönelik çabalarından övgüyle söz edildi. Raporun sonuç bölümünde; Türkiye'nin tecrübesi, siyasi kararlılığı ve çok paydaşlı yaklaşımı ile halk sağlığı acil durumlarında verilen mücadeledeki rolünün önemine vurgu yapıldı; genç nüfusu avantaja çevirdiğine, yaşlıların korunması ve enfeksiyonun yayılmasının önlenmesi için erken dönemde önleyici tedbirler alındığına dikkat çekildi.''