Sağlık Bakanlığı atama kurası ne zaman saat kaçta çekilecek? | Kura sonuçları sorgulama sayfası

Sağlık Bakanlığı atama kurası ne zaman saat kaçta çekilecek? | Kura sonuçları sorgulama sayfası
Yayınlanma Tarihi: 14.11.2019 09:18
Değiştirme Tarihi: 14.11.2019 09:18

Sağlık Bakanlığı atama kurası ne zaman çekilecek sorusunun yanıtı birçok vatandaş tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Son olarak 30 Ekim tarihinde başvurularını tamamlayan vatandaşlar, kuranın çekileceği net zamanı bilmek istiyor. Peki, Sağlık Bakanlığı atama kurası ne zaman saat kaçta çekilecek?

Sağlık Bakanlığı atama kurası için heyecan dorukta. Sağlık Bakanlığı 3. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası ile 65-72 yaş yeniden atama kurası bugün çekilecek. Peki, Sağlık Bakanlığı atama kurası ne zaman saat kaçta çekilecek?

Sağlık Bakanlığı atama kuralarına ilişkin açıklama bakanlığa bağlı olan https://yhgm.saglik.gov.tr/ adresi üzerinden yapıldı. Resmi sayfanın duyurular bölümünden yapılan açıklama Hem “2019 Yılı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası”, “2019 Yılı 65-72 Yaş Yeniden Atama Kurası” için “ 14/11/2019 Tarihinde Saat 10:00'da Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda Noter Huzurunda Kura Çekilecektir.” İfadelerine yer verildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli çalışanlar ve özel sağlık tesislerinde çalışanlar kurumlarıyla ilişiklerinin kesildiğine dair belgeyi güvenlik soruşturması sonucuna göre göndereceklerdir. Atamaya ilişkin esas belgelerin geliş tarihi ise 16 Aralık 2019 Pazartesi saat 18:00 olarak belirlendi.

Sağlık Bakanlığı kadro ve pozisyonlarına yerleşen adaylar atamaya esas belgelerini aşağıda belirtilen adrese teslim edeceklerdir. Diğer kurumların kadro ve pozisyonlarına yerleşen adaylar ise atamaya esas belgelerini atandıkları kuruma teslim edeceklerdir.