20 bin personel alımı duyurusu

Sağlık Bakanlığı 2015 yılı için 20 bin personel alımı yapacağını açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 03.11.2014 15:18
Değiştirme Tarihi: 03.11.2014 15:18
20 bin personel alımı duyurusu

Sağlık Bakanlığı 2015 yılı için 20 bin personel alımı yapacağını açıkladı.

Memurluk için bekleyen binlerce adayı sevinderecek haber Sağlık Bakanlığı'ndan geldi. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş'ün konu ile ilgili yaptığı açıklamaya göre 20 bine yakın personel alımı gerçekleştirilecek.

İşte o açıklama:

“Ameliyathanelerde hekim yani operatörler ve hemşireler var. Hemşirelerin görev tanımı var. Birde orada yardımcı personellerimiz hastaların alınması ve transfer edilmesi getirilip götürülmesi görevleri var. Malzemenin ameliyathanedeki zimmeti hemşirelere ait oluyor genel olarak. Hemşire bütün malzemeyi alır tüm kullanacağımız malzemeyi açar ve tekrar geri verir. Buradaki zimmet hemşirelerdedir. Bütün dünyada da böyle. Ancak bunu yardımcı sağlık personelinin yapması son derece yanlış. Yeni bir kavram getireceğiz.

 Birincisi uzman ebelik bununla ilgili çalışmamız devam ediyor. yani doğumları koordine edecek ebelerimizin uzman statüsü verilerek eğitimlerden geçirilerek yine ameliyathane teknikerlerimizin yardımcı sağlık personelinin vasıflarını arttırarak sadece hastayı getirme götürme değil diğer işleri de eğitim ve sertifikasyondan sonra ameliyathanedeki en büyük yardımcı pozisyonuna getirerek değerlendireceğiz. 2015 yılı için söylüyorum bizim alacağımız yine personel sayısı bütçeden sonra belli olacak genel olarak 20 bin civarında sağlık personeli alacağız. Burada daha ziyade uzman, tekniker pozisyonundaki yüksekokuldan mezun olmuş teknikerleri değerlendireceğiz. Bunun çalışmasını arkadaşlarımız yapıyor.”