Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüse yakalanan sağlık çalışanı sayısını canlı yayında açıkladı

Bilim Kurulu ile video konferans aracılığıyla görüşme yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı. Bakan Koca, koronavirüs enfekte olan sağlık çalışanlarının sayısını da açıkladı. Bakan Koca,  "Şu dönemde, maalesef enfekte olan sahada çalışan sağlık çalışanlarımızın sayısı fazla oldu' ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi: 29.04.2020 18:40
Değiştirme Tarihi: 29.04.2020 18:40
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüse yakalanan sağlık çalışanı sayısını canlı yayında açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sağlık çalışanlarının durumuyla ilgili soruya canlı yayında cevap verdi. Son dakika açıklamasında bulunan Bakan Koca, corona virüsü salgınından etkilenen sağlık çalışanlarının sayısını açıkladı. '. Toplam birilerinin söylediği kadar değil daha fazlası maalesef.' diyen Bakan Koca açıklamasında 'Enfekte sayımız 7 bin 428' dedi.

Koronavirüse yakalanan sağlık çalışanlarıyla ilgili soruya cevap veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca:

‘Sayıları çok vermekten yana olmadığımı ifade etmiştim sağlık çalışanlarıyla ilgili. Şu dönemde maalesef enfekte olan sahada yoğun özveri, gayret, fedakarlıkla çalışan sağlık çalışanlarımızın sayısı fazla oldu. Toplam birilerinin söylediği kadar değil daha fazlası maalesef. Enfekte sayımız 7 bin 428. Yani 1 milyon 100 bin sağlık çalışanımız içinde vakalarımız içinde oranı yüzde 6,5'a yakın. Avrupa'daki ortalama yüzde 10-11'lerde. Gönlümüz hiçbir çalışanımızın enfekte olmamasını ve hayatını kaybetmemesini dilerdi. Çalışanlarımız için bu dönemde ne yapmamız gerekiyorsa yaptığımızı düşünüyorum.’