Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika Delta Plus varyantı açıklaması: 3 ilimizde görüldü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Delta plus varyantının biri İstanbul 3 ilde görüldüğünü açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 06.07.2021 12:08
Değiştirme Tarihi: 06.07.2021 12:49
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika Delta Plus varyantı açıklaması: 3 ilimizde görüldü

Koca ayrıca, Twitter hesabından en çok vaka sayısı azalan illeri de açıkladı ve şu ifadeleri kullandı...

Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz; Gümüşhane, Eskişehir, Artvin, Denizli ve Bartın. Salgının sonu aşı ile geliyor. Yarına bugünden daha güvenli bakabilmek için aşınızı olun.

Türkiye'ye 3 milyon doz daha BioNTech aşısı geleceğini duyuran Bakan Fahrettin Koca, 1 buçuk milyon dozun çarşamba, diğer 1 buçuk milyon dozunsa perşembe günü geleceğini açıkladı.

Bakan Koca, 3'üncü doz aşılarla ilgili, "Bilim Kurulu toplantısında, 3'üncü doz aşılamada 50 yaş sınırını biraz daha aşağı çekebiliriz. Yakında, belediye başkanları dahil olmak üzere kritik görevlerdeki kişilere de 3'üncü doz aşılamayı açmış olacağız." ifadelerini kullandı.

"VATANDAŞLARIMIZIN AYAĞINA GİDEREK AŞI YAPIYOR OLMALIYIZ"

Bakan Koca, "Salgının, virüse karşı toplumsal bağışıklıkla son bulacağını artık hepimiz biliyoruz. Bunun için ise, her ilde en az yüzde 70 oranında aşılanma olması gerekiyor. O nedenle illerin tamamını harekete geçirdik. Mobil ekiplerle gerekirse vatandaşımızın ayağına giderek aşı yapıyor olmalıyız." açıklamasında bulundu.

43 MİLYON KİŞİNİN AŞI OLMASI GEREK

Aşılanması gereken kişi sayısını açıklayan Bakan Koca, "Kurban Bayramı öncesinde 18 yaş üzeri kişilerin en az yüzde 70'ine ulaşmak ve onları aşılamak istiyoruz. Bu da, 42-43 milyon kişinin aşı olması demek.” dedi.