Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika açıklaması: Sokağa çıkma kısıtlaması...

1 Haziran 2020 itibarıyla birçok kısıtlamanın kalktığı Türkiye'de, koronavirüs salgını sonrası normalleşmeye geçiş sürmeye devam ediyor. Ancak, günlerdir uyarısı yapılan 'maske ve sosyal mesafe' konusunda ciddiyet yüksek oranda sürüyor. Bu kapsamda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika açıklaması geldi. Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile, kısıtlamaların kalkmasının yanlış anlaşılmaması gerektiğine vurgu yaparak, ''Eğer tedbirlerle kendinizi virüse karşı güvenceye almazsanız, karşılaşacağınız sonucu bilemezsiniz'' dedi.

Yayınlanma Tarihi: 02.06.2020 14:55
Değiştirme Tarihi: 02.06.2020 14:55
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika açıklaması: Sokağa çıkma kısıtlaması...

Sağlık Bakanı Dr Fahrettin Koca'dan son dakika bir paylaşım geldi. Twitter hesabından, herkesi ilgilendiren bir paylaşımda bulunan Bakan Koca, 1 Haziran 2020 itibarıyla kaldırılan birçok kısıtlamaya ilişkin uyarıda bulundu. Sokağa çıkma kısıtlamasının kalmasının, her şeyin eskiye döndüğü anlamına gelmemesi gerektiğini söyleyen Bakan Koca, tedbir alınmazsa, karşılaşacak sonucun bilinemeyeceğini belirtti. 

Bakan Koca paylaşımını şu cümleyle bitirdi: Bir Koronavirüs hastasının yoğun bakımda yaşadıkları size Çince kadar yabancıdır

Haber ile ilgili metin girin!.

1 HAZİRAN 2020 TÜRKİYE KORONAVİRÜS TABLOSU 

Bakan Fahrettin Koca 1 Haziran 2020 koronavirüs verilerini paylaşırken, "İyileşen toplam hasta sayımız 130 bine yaklaştı. Yeni vaka sayımız öngörülen seviyede. Solunum desteğine ihtiyaç azalıyor. Gelecek günler, el hijyenine özene; maske + sosyal mesafe kuralının her ikisine uymamıza bağlı. DAHA SIKI TEDBİR, DAHA İYİ SONUÇTUR." ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye'nin dünkü koronavirüs tablosuna göre; 23 kişi hayatını kaybederken, 827 yeni vaka tespit edilmişti. 1 Haziran 2020'de 974 kişi de iyileşmişti. Dünkü test sayısı 31 bin 525 olarak belirtilmişti.