Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 'kahraman' sağlık çalışanlarına ek ödeme müjdesi

Koronavirüs toplantısı ardından kameralar karşısına geçerek önemli açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgın sürecinde canlarını dişlerine takarak mücadele veren sağlık çalışanlarına da ek ödeme müjdesi verdi. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından da açıklama yapan Bakan Koca, 'COVID-19 hastalarıyla; poliklinikte, serviste, yoğun bakımda (vb) ilgilenen hekimler ve tüm sağlık çalışanlarıyla aile hekimleri, 1 Ağustos’tan itibaren 3 aylık zaman diliminde bir ek ödeme alacak. Diğer hekim ve sağlık çalışanları için de Ocak esas alınarak ek ödeme planlanıyor.' ifadelerini kullandı. 

Yayınlanma Tarihi: 20.08.2020 13:21
Değiştirme Tarihi: 20.08.2020 13:21

Bilim Kurulu üyeleriyle birlikte gerçekleştirdiği toplantı sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarına 3 aylık zaman diliminde ek ödeme yapılacağını açıkladı.

Bakan Koca, "Özellikle Kovid'li hastalarla ilgili poliklinik, servis, yoğun bakım ve benzeri yoğun ilgilenen branş veya branş dışı hekimler ve sağlık çalışanları olmak üzere bir ek ödemenin 1 Ağustos'tan itibaren 3 aylık bir zaman diliminde ödeneceğini buradan söylemek istiyorum. Ayrıca Kovidli hasta grubuyla daha çok uğraşmayan hekimlerimiz veya sağlık çalışanlarımızla ilgili de ocak ayı esas alınarak ayrıca düzenleme yapılarak, ek ödeme planlanıyor. Aile hekimlerinin de bu dönemde özverili çalıştığına dikkati çeken Koca, Kovidli hastaların semptom takibi için sürekli devrede olduklarını aktardı. Sağlık Bakanı Koca, "Aile hekimlerimize de 1 Ağustos itibarıyla Kovidli hasta takibi esas alınarak bir ek ödeme olacağını söylemek istiyorum." diye konuştu.