Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan İzmirlilere önemli uyarı: Şartlar virüs için elverişli hale geldi

Son dakika haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan İzmir depremi sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Yaralı vatandaşların son durumuyla ilgili konuşan Bakan Koca, enkaz altındayken Bakan Bekir Pakdemirli ile telefonda konuşan Buse Hasyılmaz'ın 1-2 gün içinde taburcu olacağını ifade etti. Bakan Koca ayrıca İzmirli vatandaşlara çok önemli koronavirüs uyarısında bulundu. Depremle birlikte koronavirüse elverişli bir ortamın oluştuğunu söyleyen Bakan Koca, 'Depremin de tesiriyle İzmir'de şartlar, virüs için elverişli hale geldi. Kurallara uyarak yeni can kayıplarının önüne geçelim.' dedi.

Yayınlanma Tarihi: 01.11.2020 11:47
Değiştirme Tarihi: 01.11.2020 11:47
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan İzmirlilere önemli uyarı: Şartlar virüs için elverişli hale geldi

İşte Bakan Koca'nın açıklamalarından satır başları;

Hastanelerimizde tedavi altına alınan kişi sayısı 896'dır. Bu sabah itibarıyla tedavisi tamamlanıp taburcu edilen hasta sayımız 682'dir. 58 kişi servis ve yoğun bakımda yatırılmak üzere gözlem ve müşahede altına olan kişiler dahil toplam 214 vatandaşımızın tedavisi devam ediyor. Yatan hastalarımızdan 8 kişi yoğun bakımda, 3 kişinin durumu maalesef ciddiyetini koruyor.

Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli'nin enkaz altındayken telefonla görüştüğü Buse Hasyılmaz sağlığına kavuştu, 1-2 güne taburcu olacak.

Hepimiz can kurtarma derdindeydik. Koronavirüs tedbirlerini ihmal etmiş olabiliriz. Gerekli dikkati tekrar gösterelim. Depremin de tesiriyle İzmir'de şartlar, virüs için elverişli hale geldi. Kurallara uyarak yeni can kayıplarının önüne geçelim.

Etiketler: fahrettin koca