Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan İngiltere'den gelen yolculara ilişkin son dakika açıklaması geldi

Koronavirüsün mutasyona uğradığı haberi dünya gündemini derinden sarstı. Türkiye Avrupa'da ortaya çıkan koronavirüs mutasyonundan sonra harekete geçti. Bakan Koca, İngiltere'den gelen yolcular hakkında flaş bir açıklamada bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere'den gelen yolculara ilişkin yaptığı açıklamada, "Önceki gece bu ülkelerden ülkemize giriş yapan 335 yolcu sağlık kontrolünden geçirilmiş ve PCR testi yapılmıştır. Yolculara 1. ve 7. Günü PCR örnekleri alınmaktadır. Testleri negatif çıksa bile tüm yolcular izolasyona alınmıştır" ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi: 22.12.2020 09:10
Değiştirme Tarihi: 22.12.2020 09:25
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan İngiltere'den gelen yolculara ilişkin son dakika açıklaması geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden İngiltere'den gelen yolculara ilişkin açıklama son dakika önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca'nın açıklamalarından satırbaşları şöyle;

İngiltere’de tespit edilen koronavirüs mutasyonu üzerine 20 Aralık gecesi İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika’dan ülkemize uçuşların askıya alındığını ve o an itibariyle havada olan yolcular için de tedbirlerimizi duyurmuştuk.

Önceki gece bu ülkelerden ülkemize giriş yapan 335 yolcu sağlık kontrolünden geçirilmiş ve PCR testi yapılmıştır. Yolculara 1. ve 7. Günü PCR örnekleri alınmaktadır. Testleri negatif çıksa bile tüm yolcular izolasyona alınmıştır.

14 Aralık’tan itibaren İngiltere’den gelen tüm yolcuların tespiti yapılmıştır. 4.603 yolcunun bilgileri siteme aktarılarak ikametleri ve kaldığı otellerinde izolasyona alınmışlardır. Bu yolcularımızın Halk Sağlığı Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda PCR testleri yapılmaktadır.

Haber ile ilgili metin girin!.