Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Can kaybı 725'e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Koronavirüsle mücadele kapsamında Türkiye'deki bilançoyu açıkladı. Türkiye'de can kaybı 725'e, vaka sayısı 34 bin 109'a yükseldi.

Yayınlanma Tarihi: 07.04.2020 19:32
Değiştirme Tarihi: 07.04.2020 20:15
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Can kaybı 725'e yükseldi

Haber ile ilgili metin girin!.

Bakan Koca, Bilkent Yerleşkesi'nde Bilim Kurulu üyelerinin telekonferansla katıldığı Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından basın toplantısı düzenledi.

Bakan Koca'nın açıklamalarından satır başları;

-83 milyonu oluşturan bireylerin izolasyon konusunu hayat tarzına getirmesi gerekmektedir. Hepimizi eşit derece ilgilendiren virüse karşı güç birliği içinde olmamız gerekiyor.

-Toplum Bilimleri Kurulu oluşturuldu. Toplum olarak nelerden kaçınması gerektiğine dair tekliflerde bulunacak. Dünyada bir ilk olacak. İlk toplantısını önümüzdeki günlerde olacak.

-Yaş bir güvence olarak algılanmamalıdır. Bütün bu risklerlere karşı başvuracağımız çözüm izolasyondur. Test sayısı arttıkça doğal olarak vaka sayımız da artmaktadır. Pozitif vakalarla test sayı arasındaki ilişki tarama konusundaki başarıdan kaynaklanmaktadır.

-Bugünkü test sayımız 20 bin 23. Bugünkü vaka sayımız 3 bin 892. Bugünkü vefat sayımız 76. Bugünkü iyileşen hasta sayımız 256.