Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Saça nasıl şekil verilir?

Saça nasıl şekil verilir?

Kadın - erkek farketmeksizin her insanın ortak problemlerinden biri de saç yapımıdır. Her sabah bu saça nasıl şekil vereceğim diye düşünüyorsanız bu haber size göre...

28.02.2014 12:24

Kadın - erkek farketmeksizin her insanın ortak problemlerinden biri de saç yapımıdır. Her sabah bu saça nasıl şekil vereceğim diye düşünüyorsanız bu haber size göre...Öncelikle istediğiniz kesimin yapılması için kuaförünüze ne istediğiniz tarif etmeli ve istemediğiniz bir hal aldığında hemen uyarmalısınız. Bu kuaförün hatasını anlayarak telafi edebilmesine fırsat verecektir. Eğer herşey için çok geçse bazı ufak taktiklerle kusurları örtebilirsiniz.

Fön makinesiyle saça nasıl şekil verilir?Saçlarınıza şekil verirken en büyük yardımcınız fön makinesi olacaktır. Mesela güzel ve dolgun gözüken saçlar için duş sonrası saçlarınızı kuruturken fırçanızı dik bir şekilde iki parmak kalınlığında saçınıza dolayın ve fön çekin. Eğer hafif bir dalga ve doğal görünüm istiyorsanız fırça kullanmadan saçlarınızı kurutun.Fön makinası kullanırken makinayı saçlarınıza fazla yakın tutmayın ve aynı zamanda bir noktaya uzun süre uygulamayın. fön makinasını saç diplerinden uca doğru ve aşağıya doğru uygulayın. Bu teknik saçlarınınızın daha sağlam olmasını ve parlak görünmesini sağlayacaktır. İnce saça nasıl şekil verilir?Saçlarınızın ince telli olması nedeniyle şekil vermekte zorluk çekiyor olabilirsiniz.İnce telli saçlar hacimsiz bir görüntüye sahiptirler ve istenilen şeklin verilmesi oldukça güçtür. Bu endenle öncelikle saçların hacim kazanmasını sağlamalıyız. Bunun için saçlarınızı yıkadıktan sonra iyice kurulayarak saçlardaki suyu almanız gerekmektedir. Daha sonra fön kullanarak arkadan öne doğru bir açı ile kurutulması ters yöne doğru saçın daha kabarık durmasını sağlar ve saç hacim kazandırır. Kıvırcık saça nasıl şekil verilir?Saçlarınızı şampuanla yıkayın. Şampuan sürmek saçlarınıza bakmanın ve onları temizlemenin en doğru yoludur çünkü buklelerinizi aşağı doğru çeker. Buklelerinizle ne kadar oynarsanız o derece kabarırlar. Saçlarınızı aşağı doğru sarkıtıp yıkamak yerine, duşun altında kafanızı dik tutarak yıkamaya çalışın.Dağılmayan kalıcı buklelerin sırrı saçlarınızı nemli tutmaktır. Nemlendirmek için yağ içeren ürünler yerine bakım kremleri kullanın ve derinlemesine bakım uygulayın. Unutmayın, kuru buklelerin dağılması çok kolay olur.Şekil verme aşamasında saçınızın olabildiğince ıslak olmasına dikkat edin. Şampuan ve bakım kremi sürdükten sonra havluyla kurulamayın. Saçınızdaki fazla suyu sıkın.Duştan çıktıktan sonra, şekil verici ürünleri kullanmaya başlayın. Eğer saçlarınız bakım ürünü yokken kurumaya başlamışsa, o şekilde kurumaya devam etsin. Saç ıslakken ürünü sürmek bukleleri sabitleyecektir.Bukleler kümeleşmeye bayılır. Saç ıslakken, geniş ağızlı bir fırçayla fırçalayabilir, tarayabilir ya da parmaklarınızla açabilirsiniz. Bir buklenin diğeri üzerine binmeye çalıştığını fark edeceksiniz. En iyisi bukleleri doğal haline bırakmaktır.Sadece dalgalı saçı olanlar, dalgalarıyla oynayıp onları kıvırcıklaştırmaya çalışabilirler. Kıvırcık olan saçlarınızı ürün kuruduktan sonra tekrar ellemek, buklelerinizin dağılmasına neden olacaktır.
Yorumlar | 3
üye profil
MEVLÜDE ASLANTUĞ 1 yıl önce
SAÇIMIZA NE İLE ŞEKİL VERİRİZ.
Mustafa akgül 2 yıl önce
zarar verecegini düşündüğüm icin Sacima sekil vermek icin herhangi bir urun kullanmıyorum duştan aldiktan sonra 1 gun sekil veremiyorum yaglaninca sekil vermesi kolay oluyor ama yaglanmasini da istemiyorum sekil vermek icin bir oneriniz var mi ?
osman 2 yıl önce
Kötü çunku fon makinsı olunca herkes yapar fon makinesi olmadan nasıl şekil verilir