Saç ekimi operasyonundan sonra hayatını kaybetti!

İstanbul’da yaşanan acı olayda, 34 yaşındaki Umut Tuğcu saç ekimi yaptırmak için operasyon geçirdi. Saatler süren saç ekimi sonrası taburcu edilen Tuğcu, operasyon sonrası gelişen komplikasyon sonucu canından oldu. 

Yayınlanma Tarihi: 09.11.2020 09:34
Değiştirme Tarihi: 09.11.2020 09:39
Saç ekimi operasyonundan sonra hayatını kaybetti!

Umut Tuğcu, İstanbul Etiler'deki bir güzellik merkezine saç ektirmek için başvurdu. 5 Kasım'da annesiyle operasyona giden Tuğcu, saatler süren saç ekimi sonrası taburcu edildi. Ancak Tuğcu'nun akşam saatlerinde midesi bulandı ve hastaneyi aradı. Operasyonu yapan doktordan, "Tansiyonun düşmüştür. Tuzlu bir şeyler yiyip ayaklarını vücut hizasının üstünde kaldır" yanıtını aldı.

AMBULANSTA CAN VERDİ 

Evinde dinlenmeye başlayan Tuğcu'nun bayılması üzerine çağrılan ambulansla hastaneye götürülmek istendi. Ancak genç adam hastane yolunda ambulansta hayatını kaybetti. Ön otopside Tuğcu'nun hipertansiyon hastası olduğu, saç ekimi sırasında vücuduna enjekte edilen ilaçların yan etki yaptığı, bu nedenle kesin ölümünün belirlenmesi için Adli Tıp Kurumuna sevk edilmesi gerektiği belirtildi. Öte yandan genç adamın ailesi, güzellik merkezi ve doktor hakkında şikayetçi oldu.

(Sabah)