Sabriye Şengül Survivor Türkiye-Yunanistan'da! | Sabriye Şengül kimdir?

Sabriye Şengül Survivor Türkiye-Yunanistan'da! | Sabriye Şengül kimdir?
Yayınlanma Tarihi: 20.02.2019 12:54 | Değiştirme Tarihi: 20.02.2019 12:54

Survivor Türkiye-Yunanistan'a bir Türk yarışmacının daha katılacağı haberini Acun Ilıcalı geçtiğimiz günlerde Türk takımına açıklamıştı. Survivor'da Türk takımına katılacak olan isim Sabriye Şengül oldu. Peki Sabriye Şengül kimdir?

Survivor Türkiye-Yunanistan'da Sakis'in Yunan takımına eski yarışmacılardan Katerina Dalaka'nın katılacağı haberini vermesinin ardından Acun Ilıcalı'da Türk takımına bir ismin geleceği müjdesini vermişti. Survivor Türkiye-Yunanistan'a gelecek isim Sabriye Şengül oldu. Peki Survivor Türk takımı yeni yarışmacısı kim olacak? 

Acun Ilıcalı'nın heyecanlandıran açıklamaları

'Zorlu bir sezondayız. Yunan takımına önemli bir takviye geliyor. Dalaka gelecek, önümüzdeki günlerde. Dünya çapında bir yarışmacı geliyor. Bizim takımımıza da sürpriz bir isim gelecek. Onlar Dalaka'yı getirecek, biz de birisini getireceğiz. Önümüzdeki günlerde açıklayacağız tabi. Ama sürpriz bir isim olacak.'

Sabriye Şengül Survivor Türkiye-Yunanistan'da...

Survivor Türkiye-Yunanistan'da Türk takımına dahil olacak olan isim Sabriye Şengül oldu. Survivor 2017'de adaya giden ve sezona damga vuran isimlerin başında olan Sabriye, bir kez daha adaya gidiyor. Peki Sabriye Şengül kimdir? Sabriye Şengül Survivor'ın kaçıncı sezonunda mücadele etti? 

Sabriye Şengül kimdir?

Sabriye Şengül, 1988 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. 2006 yılında boksla tanışan Sabriye Şengül'ün hayatı bu tarihten sonra değişti. Sabriye Şengül, 2006 yılında boksla tanıştı. Spor hayatına hentboll oynayarak başlayan Sabriye Şengül, tavsiye sonrasında kickboks'a yöneldi. Hayatında sporun önemli bir yer tuttuğunu belirten Sabriye Şengül'ün en öne çıkan özelliği ise hırslı bir kimliğe sahip olması. Verdiği röportajlarda her fırsatta sporun hayatındaki önemini anlatan Sabriye Şengül, spor hayatını şu sözlerle anlatıyor: “Önceleri hentbol oynuyordum. Hırslı, mücadeleci ve pes etmeyen bir yapım var. Antrenmanlarda ve maçlarda bu yapımdan dolayı sertleştiğim oldu. Hocalarım, ‘Sabriye hentbolcular bize lazım. Sen boks ile uğraş’ deyince neden olmasın dedim. Boksta ve Kickboskta 3 Türkiye şampiyonluğum var. Uluslararası boks şampiyonluğum ve K1 Dünya Karması şampiyonluğum bulunuyor."