Sabaha karşı zincirleme kaza! Yola fırladılar...

Kadıköy Bostancı'da taksi ve motosikletin de bulunduğu 5 araç birbirine girdi. Kazada motosikletteki 2 kişi ile taksi yolcusu ve bir diğer kişi yaralanırken, Kadıköy yönüne olan trafik kapandı. Minibüs sürücüsü kaza anına dair şunları söyledi: "80-100 kilometre hızla seyir halindeydik. Yağmur bir anda bastırdı. Motosiklet önce bariyerlere vurdu. Sonra kaydı. Motosikletin üzerine bulunan kişiler fırladı. Motosiklet daha ileriye sürüklendi."

Yayınlanma Tarihi: 09.10.2021 09:11
Değiştirme Tarihi: 09.10.2021 09:11
Sabaha karşı zincirleme kaza! Yola fırladılar...

Kaza, saat 04.30 sıralarında D100 Karayolu Bostancı mevkii Kadıköy istikametinde meydana geldi. Yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda, motosikletin kontrolünü kaybeden sürücü bariyerlere çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan motosikletteki 2 kişi sürüklenerek yaralandı. Bu sırada, kazayı gören minibüsün sürücüsü Emin Aksu yardım etmek için yol kenarında durdu. Arkadan gelen başka bir minibüs ise kaygan zeminde duramayarak önce taksiye ardından bir otomobile ve daha sonra da duran minibüse çarptı.

KAZA SONRASI ULAŞIM DURDU

Toplam 5 aracın karıştığı kazada, motosikletteki 2 kişi, taksideki 1 yolcu ve otomobildeki 1 kişi yaralandı. Kaza nedeniyle D-100 Karayolu Kadıköy istikametinde ulaşım durdu. İhbar üzerine, kaza yerine çok sayıda sağlık ekibi ile polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Takside bulunan yolcu sıkıştığı yerden itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kurtarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi. Yaralılar, sağlık görevlilerinin ilk müdahalesinde sonra ambulanslarla çevre hastanelere kaldırıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

"MOTOSİKLETİN ÜZERİNDEKİLER FIRLADI"

Kazada durarak motosikletten savrulan yaralılara yardım etmek isteyen minibüs sürücüsü Emin Aksu, "80-100 kilometre hızla seyir halindeydik. Yağmur bir anda bastırdı. Motosiklet önce bariyerlere vurdu. Sonra kaydı. Motosikletin üzerine bulunan kişiler fırladı. Motosiklet daha ileriye sürüklendi. Dörtlülerimi yakıp kenarda durdum. Düşenleri yoldan çekelim, arkadan araçlar süratli geliyor diye. Ticari taksi sahibi arkadaş da durdu. O anda arkadan gelen minibüs, ticari taksiye vurdu. Oradan sıyrılıp benim arabaya vurdu. Olay bu şekilde gelişti. Kazaya toplam 4 araç karıştı. 4 kişi de yaralandı. Ambulanslar gelip yaralıları götürdü. Durumları hakkında bilgim yok" dedi.

Kazaya karışan araçların yoldan kaldırılmasının ardından trafik normale döndü. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.