Saatlerce işkence eden eşini öldüren Melek İpek ile ilgili yeni gelişme

Antalya'da işkencesine maruz kaldığı eşini pompalı tüfekle öldüren ve ardından tutuklanıp cezaevine gönderilen Melek İpek'in tutukluğuna itiraz edildi. Melek İpek'in avukatı Merve Özer Er, olayda tek mağdur Melek İpek'İn olmadığını ifade etti ve “Maktulün şiddet ve eziyetine maruz kalan başka bir kadın daha olduğu ortaya çıktı. Dosyaya yeni giren belgeler de içimizi acıtmaya devam ediyor maalesef" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 15.01.2021 15:13
Değiştirme Tarihi: 15.01.2021 15:13
Saatlerce işkence eden eşini öldüren Melek İpek ile ilgili yeni gelişme

Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde yaşanan ve günlerce konuşulan Melek İpek olayıyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. 12 yıllık eşi tarafından kelepçelenip sabaha kadar işkence gören ve tecavüze uğradığını söyleyen Melek İpek, eşiyle girdiği arbede sonucu onu 8 Ocak günü pompalı tüfekle vurup öldürerek jandarmaya teslim olmuştu. 

Antalya Barosu'na kayıtlı avukatlar Melek'in davasına bakmak için adeta seferber oldu. 'Tutukluluğa itiraz' dilekçesi vermek için bugün Antalya Adliyesi'ne gelen avukatlar, gazetecilerin sorularını cevapladı.

Haber ile ilgili metin girin!.

'ÇOK ÖNEMLİ GELİŞMELER VAR'

Avukat Ahmet Onaran, soruşturma ile ilgili çok önemli gelişmeler olduğunu belirterek, “Biz bugün burada avukat meslektaşlarımla birlikte tutukluluğa itiraz dilekçisi vermek için toplandık. Biraz sonra itirazımızı yapacağız. Savcılık, çok disiplinli, ciddi, samimi ve hızlı bir soruşturma yürütüyor. Soruşturma derinleştirilmiştir. Dosya kapsamında yeni bilgi ve belgelere ulaşılmış. Olayın sıcaklığından biraz uzaklaşılmış. Maktulün profiline yönelik çok önemli detaylar vardır. Bir kısmı kamuoyu ile paylaşılacak niteliktedir. Bir kısmı da değildir. Maktulün daha önce silahlı tehditten ceza aldığı, iki davadan sanık olarak yargılandığı, bu vakayı işlediği anda dahi dava dışı bir hanımefendinin koruma kararı olmasına rağmen bu işlemi işlemiştir. Maktulün profili bu olayın aydınlatılmasında çok önemlidir" diye konuştu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Melek İpek ile cezaevinde görüştüklerini de sözlerine ekleyen Avukat Onaran, “Dün hastane kontrolleri yapıldı. Tomogrofisi çekildi. Yeni yeni kendine geliyor. Çocukları gayet iyi. Teyzesi, anneannesi ve dedesi bakıyorlar. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü çocukların rehabilitasyonu ile ilgililer" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

'ŞİDDET VE EZİYETE MARUZ KALAN BAŞKA BİR KADIN DAHA VAR'

Avukat Merve Özer Er ise müvekkillerinin tek mağdur olmadığının ortaya çıktığını ifade ederek, “Maktulün şiddet ve eziyetine maruz kalan başka bir kadın daha olduğu ortaya çıktı. Dosyaya yeni giren belgeler de içimizi acıtmaya devam ediyor maalesef" ifadelerini kullandı.

Avukat Diler Egemenlik de tutukluluğun her zaman cezalandırma yöntemi olarak kullanılmadığına işaret ederek şöyle konuştu:

“Bugün müvekkilimizin mağduriyetinin engellenmesi için devletimizin ona sahip çıkarak güvenliğini sağladığını düşünmekteyiz. Bu arada tehditlerde kullanılan bıçak da bulundu,"

Avukatlar daha sonra 'tutukluluğa itiraz' dilekçesi vermek için Antalya Adliyesi'ne girdi.

Kaynak: DHA