Rusya koronavirüs aşısı ile ilgili önemli gelişmeyi duyurdu: Temmuz'da başlayacağız

Koronavirüs salgını ortaya çıktığından beri salgını önlemek amacıyla çeşitli tedavi yöntemleri ve aşı çalışmaları da devam ediyor. En çok merak edilen gelişmelerden biri de koronavirüs aşısının ne zaman bulunacağı oluyor. Rusya'dan konuya ilişkin önemli bir açıklama geldi. Rusya'dan koronavirüs salgınına ilişkin gelen son dakika bilgilerine göre koronavirüs aşısı ile ilgili klinik çalışmaların Temmuz ayının sonlarına doğrı tamamlanmasının planlandığı duyuruldu.

Yayınlanma Tarihi: 03.06.2020 12:00
Değiştirme Tarihi: 03.06.2020 12:00
Rusya koronavirüs aşısı ile ilgili önemli gelişmeyi duyurdu: Temmuz'da başlayacağız

Koronavirüs aşısı ile ilgili önemli gelişmeleri paylaşan Rusya Savunma Bakanlığı’na bağlı Merkez Bilimsel Araştırmalar Enstitüsü Müdürü Sergey Boriseviç, koronavirüs aşısı ile ilgili klinik çalışmalarında Temmuz ayının sonlarına doğru tamamlanmasının planlandığını duyurdu. Ayrıca maymunlar ve hamster'lar üzerinde yapılan deneylerin aşırı güvenilirliğini ve etkisi olduğunu da ortaya koydu.

Krasnya Zvezda gazetesine açıklamalarda bulunan Boriseviç aşının ilk denenmesi için gönüllüler arasından seçim yapılacağı ve 25 ila 50 arasında değişen 50 askeri personelin seçildiğini söyledi.

Rusya Sağlık Bakanı Mihail Muraşko'nun yaptığı son dakika açıklamasına göre ise; "Koronavirüs aşısının örnekleri önümüzdeki Ağustos-Eylül aylarında sağlık çalışanları için erişilebilir hale gelebilecek." dedi.

DHA